MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Білорусь: Недільний «Марш єдности» завершився брутальними затриманнямиЕксперти ООН закликають владу Білорусі припинити тортуриБілорусь: Під час вуличних протестів загинули принаймні п’ять людей, – правозахисникиБілорусь: Неділя, 16 серпняБілорусь: Субота 15 серпня – сьомий день протестівБілорусь: Головні події 14 серпняБілорусь: Протести триваютьБілорусь: Четвертий день протестів. Ще один загиблий. Затримано українських правозахисниківВідкрита заява правозахисних та громадських організацій України щодо затримання українських громадян в МінськуБілорусь: Третій день протестівПрипинити поліцейське насильство в Білорусі! (Заява УГСПЛ і ХПГ)Білорусь: Стрілянина, вибухи, барикади. Загинув протестувальникУкраїнського журналіста побили в МінськуУ Білорусі відбулися сутички з силовиками. Є затримані та пораненіСпільна заява Міжнародного ПЕН-клубу та Білоруського ПЕН-центруБілорусь: Слідчий комітет зв’язав справи опозиціонерів та затриманих бойовиківЧастина затриманих у Білорусі бойовиків воювала на ДонбасіБілорусь: Під час протестів затримали більше ніж 300 людейНа святкуванні Дня Волі в Білорусі затримали більш ніж 120 людейЗаява нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич

Свободу Марії Колесниковій! (Заява Міжнародного Меморіялу)

08.09.2020   

7 вересня в Мінську «невідомими» – ми не маємо сумнівів, що це були співробітники силових структур Республіки Білорусь, – викрадена Марія Колесникова, лідер білоруського протесту, член Координаційної ради опозиції, наша колега, партнер, друг.

Повідомляють, що 8 вересня викрадачі намагалися примусом видворити Колесникову за межі Білорусі, але Марія знайшла спосіб запобігти видворенню, знищивши паспорт. Після цього її кудись вивезли, і на цей момент її місцеперебування невідоме.

Ми закликаємо уряд Росії, російську та міжнародну громадськість, політичних лідерів Європи і всього світу зробити все можливе, щоб Марія Колесникова сьогодні ж опинилася в безпеці, у Мінську, на свободі.

Уся відповідальність за життя, безпеку та здоров’я Марії Колесникової лежить на совісті не лише її безпосередніх викрадачів, але, у першу чергу, на совісті людини, що називає себе президентом Білорусі – на Олександрові Лукашенку.

Міжнародний Меморіял
8 вересня 2020 року

Оригінальний текст російською мовою на сайті Міжнародного Меморіялу

Марія Колеснікова (фото: Дар’я Бурякіна / TUT.BY)

 Поділитися