MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Володимира Балуха побили. Він у лікарні

08.09.2020   
ХПГ-інформ
Першим про це повідомив Олег Сенцов.

«Володимир Балух був побитим сьогодні вночі. Його знайшли тільки вранці. Зараз він у лікарні. Стан важкий», – написав сьогодні у фейсбуці колишній політв’язень, український режисер Олег Сенцов. Пізніше він додав: «Володя притомлений. Зламана рука та ключиця. Загрози життя нема». 

«Попередньо встановлено: потерпілого госпіталізовано з тілесними ушкодження з ПКіВ «Гідропарк». Окрім цього, в чоловіка виявили відсутність мобільного телефона та банківської картки», – йдеться у повідомленні на сайті Національної поліції.

Наразі поліцейські перебувають у лікарні, щоб поспілкуватися з Володимиром, щойно це дозволять лікарі. 


Кримського фермера Володимира Балуха російська окупаційна адміністрація переслідувала через український прапор, що був піднятий над його домом із грудня 2013-го року. Крім того, він повісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні. 

12 грудня 2016 року його арештували. Сторона звинувачення серед доводів вказувала на те, що активіст «не здав свій український паспорт і не відмовився від громадянства України». Перебуваючи в СІЗО, Володимир Балух розпочав голодування. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха вживати мінімальний набір продуктів, що підтримує «балансування на нульовій позначці».

5-го липня 2018-го року Роздільненський районний «суд» Криму засудив Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тис. рублів за сукупністю двох кримінальних справ – про зберігання боєприпасів і про дезорганізацію роботи ізолятору.

Правозахисний центр «Меморіал» визнавав Володимира Балуха політв’язнем.

Указом Президента України у травні 2019 року Балуху призначена стипендія імені Левка Лук’яненка.

Володимир Балух повернувся до України в рамках обміну 7 вересня 2019 року.

У грудні минулого року стало відомо, що він разом з іншим колишнім політв’язнем Миколою Карпюком працюватиме при офісі Омбудсмана.

31 серпня цього року з'явилася інформація, що Володимир Балух балотуватиметься на місцевих виборах від партії «Європейська солідарність».

 Поділитися