MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Українська Вікіпедія піднялась на 17 місце за кількістю статей

15.09.2020   
Денис Волоха

Безкоштовна онлайн-енциклопедія налічує понад мільйон статей українською.

Сьогодні україномовний розділ Вікіпедії випередив португаломовний за кількістю статей та став 17-им у світі, — повідомляє «Українська Вікіпедія» у фейсбуці.

«Станом на 10:00 [15-го вересня] українською вже 1 043 469 статей, португальською — 1 043 397, — ідеться в дописі. — Із них понад 40 тисяч статей українською започаткували за менше ніж пів року, адже мільйона ми досягли в березні».

Як зазначає «Українська Вікіпедія», португаломовний розділ сайту було створено на три роки раніше за україномовний. «У ній близько 2,2 тисячі статей, дотичних до України».

16-ту позицію посідає арабський розділ Вікіпедії, який налічує 1,065 млн статей.

За даними дослідження Ethnologue, яке проводиться американською компанією SIL International, португальська мова є дев’ятою за кількістю людей, які нею послуговуються (252 мільйони), а стандартна арабська — шостою (274 мільйони мовців), у той час як українська мова налічує не більше 40 млн носіїв і за популярністю знаходиться в шостому десятку рейтингу.

Англійська мова залишається найбільш популярною у світі (понад мільярд мовців). Англомовна Вікіпедія налічує понад 6,1 мільйона статей.

 Поділитися