MENU

Подібні статті

Крим: Проти активістів порушено справу «про недоносництво»Крим: Знову обшуки у кримських татарКрим: Обшуки в сімох кримськотатарських господахКрим: Знову трус у кримськотатарській господіКрим: Присуд стосовно Делявера Гафарова залишили чиннимКрим: Повідомлено про засудження кримського татарина за участь у батальйоні ім. Н. ЧелебіджиханаКрим: Підконтрольний Кремлю суд залишив вирок щодо Февзі Саганджі чиннимКрим: Підконтрольний Кремлю суд засудив чоловіка до 10,5 років колоніїКрим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)Фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» – політв’язніКрим останніми днями (14.02.–19.02.2018)Крим останніми днями (07.02–13.02.2018)Крим останніми днями (31.01.–06.02.2018)Крим останніми днями (24.01.–30.01.2018)У Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар (ОНОВЛЕНО)Володимирові Балуху не надають медичної допомогиFront Line Defenders: Негайно звільнити Сервера Мустафаєва!

РФ: Кримчан засуджено до тривалих строків ув’язнення

16.09.2020
ХПГ-інформ

Сьогодні, 16 вересня, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) ухвалив присуд фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», – передає сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Марлен Асанов отримав 19 років колонії суворого режиму, Мемет Белялов – 18 років, Тимур Ібрагімов – 17 років, Сейран Салієв – 16 років, Сервер Мустафаєв – 14 років, Сервер Зекір’яєв – 13 років, Едем Смаїлов – 13 років.

Ернес Аметов визнаний невинуватим і звільнений у залі суду.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова засудила рішення російського суду.

«Російські прокурори домоглися незаконного ув’язнення кримських татар за злочин, який ними не скоєно. Наші громадяни отримали максимальні строки відбування покарання у колонії суворого режиму… (…) Країна – агресор не збирається припиняти терор стосовно кримських татар та інших незаконно утримуваних громадян України, порушуючи норми міжнародного права та міжнародні договори, зокрема Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Загальної декларації прав людини», – написала Омбудсман у фейсбуку.

Вона закликала «представників міжнародних місій, правозахисних організацій та дипкорпусу змусити РФ припинити незаконні затримання та судилища незаконно ув’язнених громадян України та повернути їх на Батьківщину».


Нагадаємо, у жовтні 2017 року російські силовики арештували шістьох жителів Бахчисарая – Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір’яєва та Ернеса Аметова. ФСБ РФ поставило їм за вину участь у забороненій у Росії та окупованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

21 травня 2018 року у Криму затримали координатора «Кримської солідарности» Сервера Мустафаєва та мешканця села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Обвинувачення проти них долучили до бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Розгляд цієї справи по суті Південний військовий окружний суд розпочав 15 листопада 2019 року.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися