MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Напад на Балуха: підозрюваного затримано

19.09.2020   
ХПГ-інформ
Затриманий каже, конфлікт, після якого Володимир потрапив до лікарні, був побутовим.

Сьогодні за підозрою в заподіянні тілесних ушкоджень колишньому політв’язню Володимиру Балуху Дніпровський районний суд арештував 32-річного мешканця Київської області на два місяці без права застави. Про це речниця київської прокуратури Надія Максимець повідомила у фейсбуці.

Підозрюваний повністю визнав свою провину і відмовився від адвоката. Він запевнив, що конфлікт із Володимиром Балухом стався на побутовому підґрунті. 

Як ідеться у повідомленні Національної поліції, 7 вересня у київському ресторані «Козак» Володимир Балух разом з друзями відзначав річницю звільнення з полону. Пізно вночі він буцімто пішов до іншого закладу, де виникла сварка з підозрюваним. За інформацією поліції, чоловік вдарив Балуха ногою. Від удару Володимир впав і знепритомнів. Його знайшли лише вранці. 

Можливому нападнику оголошено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.    


Про побиття  Володимира Балуха 8 вересня повідомив колишній політв’язень, український режисер  Олег Сенцов. Спочатку поліція заявила про те, що у Володимира Балуха забрали мобільний телефон і банківські картки. Згодом сумку з його речами знайшли.


Кримського фермера Володимира Балуха російська окупаційна адміністрація переслідувала через український прапор, що був піднятий над його домом із грудня 2013-го року. Крім того, він повісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні. 

12 грудня 2016 року його арештували. Сторона звинувачення серед доводів вказувала на те, що активіст «не здав свій український паспорт і не відмовився від громадянства України». Перебуваючи в СІЗО, Володимир Балух розпочав голодування. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха вживати мінімальний набір продуктів, що підтримує «балансування на нульовій позначці».

5-го липня 2018-го року Роздільненський районний «суд» Криму засудив Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тис. рублів за сукупністю двох кримінальних справ – про зберігання боєприпасів і про дезорганізацію роботи ізолятору.

Правозахисний центр «Меморіал» визнавав Володимира Балуха політв’язнем.

Указом Президента України у травні 2019 року Балуху призначена стипендія імені Левка Лук’яненка.

Володимир Балух повернувся до України в рамках обміну 7 вересня 2019 року.

У грудні минулого року стало відомо, що він разом з іншим колишнім політв’язнем Миколою Карпюком працюватиме при офісі Омбудсмана.

31 серпня цього року з’явилася інформація, що Володимир Балух балотуватиметься на місцевих виборах від партії «Європейська солідарність».

Якщо вам сподобалася публікація, підтримайте автора статті та діяльність Харківської правозахисної групи
 Поділитися