MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Наріман Мемедемінов вийшов на свободу

21.09.2020   
ХПГ-інформ
Громадський журналіст з Криму звільнився з колонії-поселення, розташованого в Ростовській області (РФ), відбувши весь термін покарання за обвинуваченням у публічних закликах до терористичної діяльности.

Наріман Мемедемінов, громадський журналіст і медіа-координатор громадського об’єднання «Кримська солідарність» звільнився з колонії-поселення № 8, що розташована в селищі Садковський Ростовської області (РФ). Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на адвоката Еміля Курбедінова.

Наріман Мемедемінов (фото: «Кримська солідарність»)


Мемедемінов відбув весь термін покарання за обвинуваченням у публічних закликах до терористичної діяльности. Він був засуджений на початку жовтня 2019 року до двох років і шести місяців колонії-поселення та заборони адмініструвати сайти протягом двох років.

«Вихід Нарімана затягнувся на кілька годин. Ми приїхали о 9 ранку. Нарімана випустили тільки перед обідом. Наріман у доброму настрої. Потроху усвідомлює, що відбувається. Їдемо додому. Слава Богу, колонія позаду», – розповів адвокат.


Нагадаємо, вранці 22 березня 2018 року співробітники ФСБ РФ провели хатній трус у Нарімана Мемедемінова в селі Холмівка Бахчисарайського району. Силовики зламали двері, поводилися грубо. Як стало відомо пізніше, проти громадського активіста порушено кримінальну справу за статтею про заклики до скоєння терористичного акту. Приводом став відеоблог на YouTube. З 2013 до 2015 року Мемедемінов розміщував на ньому ролики, у яких коментував поточні політичні події, розповідав про іслам.

«Кримська солідарність» назвала затримання Мемедемінова «черговим ударом по роботі своїх громадських активістів і, в цілому, по громадській журналістиці в Криму». Мемедемінов є активним учасником «Кримської солідарності», відвідував судові засідання у справах кримських татар і бував при хатніх трусах у співвітчизників. У сім’ї Мемедемінових – троє неповнолітніх дітей.

Раніше Наріман Мемедемінов уже зазнавав переслідувань з боку окупантів. Зокрема, його оштрафували за те, що він нібито брав участь у несанкціонованому мітингу 13 квітня 2017 року поблизу будинку Сейдамета Мустафаєва, де проходив трус. Тоді зібралася велика кількість кримських татар, які прийшли підтримати співвітчизника. Мемедемінов тоді здійснював відеозйомку та намагався утримувати людей від реагування на провокації силовиків.

На початку жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд Ростова-на-Дону засудив Нарімана Мемедемінова до двох років і шести місяців колонії-поселення та заборони адмініструвати сайти протягом двох років за звинуваченням у публічних закликах до тероризму.

14 травня 2020 року військовий апеляційний суд Власихи (Московська обл.) залишив вирок громадському журналістові чинним.

На початку червня цього року Мемедемінова етапували до колонії-поселення № 8 у селищі Садковський Ростовської області (РФ).

У серпні цього року Багаєвський райсуд Ростовської області (РФ) відмовив Мемедемінову в умовно-достроковому звільненні. Зі слів адвоката Еміля Курбедінова, суд відмовив журналістові в УДО через «негативну характеристику» з колонії. Нібито Мемедемінов відмовився виходити на роботу, йому зробили усне зауваження, тому й негативна характеристика. При цьому засуджений пояснив, що не може працювати за станом здоров’я. Адвокат оскаржив рішення суду про відмову в УДО.

 Поділитися