MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Суд посилив вирок Юрію Дмитрієву з 3,5 до 13 років колонії

29.09.2020   
ХПГ-інформ
Сьогодні відбувся розгляд апеляцій на вирок історику від 22 липня цього року. Захист просив повністю виправдати засудженого, обвинувачення – збільшити термін покарання.

Сьогодні, 29 вересня, Верховний суд Республіки Карелія переглянув вирок у справі керівника карельського «Меморіялу» історика Юрія Дмитрієва, повідомляє Правозахисний центр «Меморіял».

Юрій Дмитрієв (архівне фото)


Суд відправив виправдувальний вирок за статтями про виготовлення порнографії та розпусні дії на розгляд новим складом до Петрозаводського міського суду.

Крім того, суд скасував вирок за статтею про насильницькі дії сексуального характеру стосовно неповнолітньої прийомної дочки, за якою Дмитрієва раніше засудили до 3 років і 6 місяців позбавлення волі в колонії суворого режиму, і виніс новий обвинувальний вирок, призначивши йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк 13 років з відбуванням у колонії суворого режиму.

Інформація походить від адвоката Артема Черкасова, якого Верховний суд Карелії призначив Юрію Дмитрієву державним захисником, оскільки адвокат Віктор Ануфрієв, який заступав інтереси історика, захворів.

На ознайомлення з багатотомною справою та великою кількістю експертиз суд виділив адвокату за призначенням три дні. Сам Юрій Дмитрієв заявляв, що його не влаштовує призначений адвокат.


Нагадаємо, 22 липня 2020 року Петрозаводський міський суд засудив дослідника сталінський репресій Юрія Дмитрієва до 3,5 років колонії суворого режиму.

Дмитрієва виправдали за статтями про виготовлення порнографії, зберігання зброї та розпусні дії, але визнали винуватим у насильницьких діях сексуального характеру стосовно прийомної дочки.

Вирок оскаржили обидві сторони процесу: 31 липня апеляцію подала прокуратура, 1 серпня – адвокат Дмитрієва Віктор Ануфрієв, який просив повністю виправдати засудженого.

Повідомлялося також, що оскільки Дмитрієв провів у СІЗО більше за три роки, він вийде на свободу у листопаді.

«Абсолютна безґрунтовність обвинувачень була очевидною від сампочатку. І такий вирок за таким тяжким обвинуваченням означає єдине: обвинувачення не має жодних доказів реальної провини Дмитрієва в насильницьких діях сексуального характеру стосовно неповнолітньої прийомної доньки. А проте, ці обвинувачення вже відібрали більше ніж три роки свободи в Юрія Дмитрієва та знівечили долю його прийомної дочки», – наголосило у своїй заяві про вирок історику Міжнародне товариство «Меморіял»


Голова карельського відділення ПЦ «Меморіал» Юрій Дмитрієв з 1990-х років займається дослідженнями репресій у Карелії, у тому числі пошуками місць розстрілів і поховань. За його активної участі в 1997 році знайдено одне з найбільших поховань на північному заході Росії – в урочищі Сандармох. Протягом багатьох років Дмитрієв займається його меморіалізацією й організацією днів пам’яти. Він – укладач книг пам’яти «Поминальні списки Карелії», «Місце розстрілу Сандармох»; навесні 2017 року видано ще дві підготовлені Дмитрієвим книги – «Червоний бор» і «Їх пам’ятає Батьківщина», презентація яких відбулася в Петрозаводську, Санкт-Петербурзі та Москві.

Коротко про справу Юрія Дмитрієва

У грудні 2016 року проти голови карельського «Меморіалу» порушили кримінальну справу про виготовлення дитячої порнографії. Дмитрієву інкримінували 9 світлин, які виявили в його комп’ютері, на яких його прийомна дочка зображена без одягу. Історик стверджує, що фотографував хворобливу дівчинку оголеною для контролю її розвитку й звітування перед опікою. У квітні 2018 року Дмитрієв був виправданий Петрозаводським міським судом за статтями про порнографію та розпусні дії, проте був засуджений до двох з половиною років обмеження волі за обвинуваченням у зберіганні зброї.

14 червня 2018 року виправдальний вирок скасований Верховним судом Карелії. У засіданні прокуратура надала результати нового психологічного обслідування дівчинки, про яке ані Юрій Дмитрієв, ані його адвокат не знали і яке було зроблене вже після ухвали суду першої інстанції (експертиза, проведена під час слідства в 2017 році, встановила, що своїми діями Дмитрієв не завдав дитині жодної шкоди). Справу відправили на додаткове слідство у зв’язку із «нововідкритими обставинами».

27 червня 2018 року правоохоронці затримали Дмитрієва на одному з постів ДПС на виїзді з Петрозаводська. Формально Дмитрієв порушив підписку про невиїзд із Петрозаводська, яку, як запобіжний захід, йому обрав Верховний суд Карелії.

30 червня 2018 року Юрію Дмитрієву поставили обвинувачення за п. «б» ст. 132 КК РФ (насильницькі дії сексуального характеру стосовно особи, що не дійшла чотирнадцятирічного віку).

ПЦ «Меморіал» вважає кримінальне переслідування Дмитрієва політично мотивованим. Історик відкидає всі обвинувачення на свою адресу.

 Поділитися