MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Про вирок Юрію Дмитрієву. Заява Міжнародного товариства «Меморіял»

30.09.2020   
ХПГ-інформ
Цей присуд – помста системи, яка спадкує системі радянській, і хотіла б знову пустити у непам’ять імена, повернуті Юрієм Дмитрієвим, заплямувавши його самого і справу його життя.

Сьогодні (29.09.2020) Юрію Дмитрієву був винесений жорстокий, незаконний, неправовий, політично мотивований вирок.

Неангажованому спостерігачеві очевидно: судовий процес, що проходив два дні у Верховному суді Карелії, неможна вважати справедливим, хоча б тому, що підсудний по суті був позбавлений повноцінного захисту. Суд безпідставно відмовився відкласти процес до одужання адвоката, який захищав Дмитрієва майже чотири роки, і не взяв до уваги відмову Дмитрієва від адвоката за призначенням.

Справа Дмитрієва була сфабрикована з політичних мотивів. Причина – не тільки в його багаторічній роботі з увічнення пам’яти жертв радянського терору. Сандормох став пам’ятним місцем, Меморіялом міжнародного значення. Сюди приїздили з колишніх радянських республік, України та країн Балтії, і з-за кордонів колишнього СРСР, з Польщі. Дні пам’яти знову і знову показували: масовий терор був не «збоєм» радянської системи, а її основою. Тут відчувався зв’язок історії та сучасности: у 2015 році Юрій Дмитрієв говорив тут про війну на сході України. Можливо, це й стало «спусковим гачком».

Справу сфабриковано за «брудними» кримінальними статтями, що ганьблять людину, але також забезпечують закритість процесу, що, здавалося б, виключало широку реакцію у ЗМІ та широку кампанію солідарности. А проте саме ця солідарність, у Росії та за її межами, призвела до того, що процес набув широкого розголосу.

Безґрунтовність обвинувачень була очевидною із сампочатку. Недарма у 2018 році Дмитрієв був виправданий за цими «брудними» статтями, а в липні 2020 року суд засудив його до трьох років шести місяців, «менше від меншого…», – практично «до відбутого». Це означало одне – обвинувачення не має жодних доказів провини Дмитрієва у виготовленні порнографії та насильницьких діях сексуального характеру стосовно неповнолітньої прийомної дочки.

Сьогоднішній присуд – помста системи, яка спадкує системі радянській, і хотіла б знову пустити у непам’ять імена, повернуті Юрієм Дмитрієвим, заплямувавши його самого і справу його життя.

Ми разом із нашим товаришем, Юрієм Дмитрієвим, із його захистом, зі всіма, хто його підтримував, будемо боротися за скасування цього пекельного вироку.

Свободу політичному в’язню Юрію Дмитрієву!

Правління Міжнародного товариства «Меморіял»


Оригінал російською мовою

 Поділитися