MENU

Подібні статті

РФ: ПЦ «Меморіял» визнав політика лівих поглядів політв’язнем«Меморіял» визнав якутського шамана Олександра Габишева політв’язнемШестеро кримських мусульман – політв’язніФігуранти ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» – в’язні сумлінняКримчанин Сервер Мустафаєв визнаний в’язнем сумлінняРФ: Умови утримання Мустафаєва в СІЗО Краснодара адвокатка називає «тортурними»Крим: Підконтрольний Кремлю суд визнав арешт Мустафаєва правомірнимКрим: Експертиза нібито виявила сліди ДНК Бекирова на пакованнях набоїв та вибухівкиКрим: Хворого активіста Едема Бекирова залишили в СІЗОКрим: Бекирова перевели до медчастини СІЗОКрим: Стан Едема Бекирова не кращаєКрим: Едем Бекиров заявив, що умовами тримання в СІЗО відверто принижують його людську гідністьКрим: Едема Бекирова тримають у неналежних умовахКрим: Едема Бекирова повернули до СІЗОКрим: Активіста Бекирова вивезли з СІЗО до лікарніДеякі кримські події останніх днівКрим: «Тримання в ізоляторі – повільне вбивство»Крим: Асана Чапуха терміново госпіталізували (ОНОВЛЕНО)Крим: у Кязіма Аметова погіршився стан здоров’яКрим: Асану Чапуху змінили запобіжний захід

Про постанову ЄСПЛ у справі «Карастельов та інші проти Росії»

06.10.2020
ХПГ-інформ

6 жовтня 2020 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс постанову у справі «Карастельов та інші проти Росії». У 2009 році прокуратура винесла застереження за організацію мітингів Вадиму і Тамарі Карастельовим – керівникам «Новоросійського комітету з прав людини». ЄСПЛ визнав порушення статей 6 (право на справедливий суд) і 10 (свободу вираження поглядів) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Заявнику, Вадимові Карастельову, присуджена компенсація у розмірі 3 000 євро. Про це повідомляє Правозахисний центр «Меморіял».

Вадим Карастельов


Інтереси Карастельова заступали адвокати «Меморіялу» Марина Агальцова та Марина Дубровіна, юрист Фуркат Тішаєв, який співпрацював з «Меморіялом», а також юристи Європейського центру захисту прав людини (EHRAC), Лондон.

21 липня 2008 року у Краснодарськім краї був ухвалений закон «Про заходи з профілактики безнаглядности та правопорушень неповнолітніх». Він викликав неоднозначну реакцію суспільства: наприклад, через те, що запроваджував комендантську годину для неповнолітніх у нічний час. У квітні 2009 року Карастельови стали проводити мітинги проти цього закону. Влада розцінила цю активність як пропаганду порушень серед неповнолітніх.

Прокуратура винесла правозахисникам три застереження за мітинги, зокрема, за гасло «свободу не дають, свободу беруть» – його правоохоронці визнали екстремістським.

На одному з мітингів до Вадима Карастельова підійшли поговорити двоє підлітків. Пізніше у зв’язку з цим правозахисника обвинуватили в тому, що він закликав неповнолітніх брати участь у мітингах.

У червні 2009 року Карастельови оскаржили застереження у Жовтневий районний суд Новоросійська. Вони зазначили, що проводили мітинги як приватні особи, а застереження ним винесли як посадовим особам – керівникам «Новоросійського комітету». Оскільки у застереженнях ішлося, що організацію можуть закрити, правозахисники сприйняли це як тиск. Заявники також зазначили, що мали право критикувати закон і проводити мітинги з цього приводу. Суд відхилив їхню скаргу. Краснодарський крайовий суд рішення підтвердив.

У вересні 2009 року влада зверталася із позовом до суду про ліквідацію «Новоросійського комітету», проте потім позов відкликала.

Проти керівників організації порушували адміністративні справи через відсутність реакції на застереження прокуратури. До адміністративної відповідальности їх так і не притягнули, але справи проти них так і не закрили.

Карастельови намагалися домогтися, щоб застереження визнали незаконними, але їм це не вдалося.

3 березня 2010 року вони звернулися до ЄСПЛ.

«Вельми радий, що дочекалися цього рішення, – прокоментував Вадим Карастельов сьогоднішню постанову ЄСПЛ. – Шкода, що зі свободою слова та зборів усе стало значно гірше і виконавці всіх порушень не понесли справедливого покарання. Добивайтеся справедливости – це було девізом нашої організації і нашою особистою справою. Будемо продовжувати! Величезна вдячність адвокатам EHRAC і Меморіялу, а також Марині Дубровиній».

 Поділитися