MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Білорусь: Лукашенко заступив на посаду президентаБілорусь: Марії Колесниковій висунули офіційне обвинуваченняHRW заявляє про необхідність розслідування тортур у БілорусіЗаява нобелівської лауреатки Світлани АлексієвичСвободу Марії Колесниковій! (Заява Міжнародного Меморіялу)Білорусь: Недільний «Марш єдности» завершився брутальними затриманнямиЕксперти ООН закликають владу Білорусі припинити тортуриБілорусь: Під час вуличних протестів загинули принаймні п’ять людей, – правозахисникиБілорусь: Неділя, 16 серпняБілорусь: Субота 15 серпня – сьомий день протестівБілорусь: Головні події 14 серпняБілорусь: Протести триваютьБілорусь: Четвертий день протестів. Ще один загиблий. Затримано українських правозахисниківВідкрита заява правозахисних та громадських організацій України щодо затримання українських громадян в МінськуБілорусь: Третій день протестівПрипинити поліцейське насильство в Білорусі! (Заява УГСПЛ і ХПГ)Білорусь: Стрілянина, вибухи, барикади. Загинув протестувальникУкраїнського журналіста побили в МінськуУ Білорусі відбулися сутички з силовиками. Є затримані та пораненіСпільна заява Міжнародного ПЕН-клубу та Білоруського ПЕН-центру

Білорусь: учора – багатотисячний мітинг, сьогодні – загальнонаціональний страйк

26.10.2020   
ХПГ-інформ
Проти учасників недільного маршу «Народний ультиматум» силовики застосували ґумові кулі та світлошумові гранати. Відсьогодні Тихановська оголосила загальнонаціональний страйк.

Вчора проти учасників недільного маршу «Народний ультиматум» силовики застосували ґумові кулі та світлошумові гранати, повідомляє білоруська служба «Радіо Свобода». Відсьогодні Тихановська оголосила загальнонаціональний страйк.

Люди вийшли на підтримку так званого «народного ультиматуму», згідно з яким до 25 жовтня Олександр Лукашенко мав би піти у відставку. За оцінками журналістів, це був найбільший мітинг за останні півтора місяці. У певні моменти кількість учасників сягала 200 тисяч. У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі підтвердили використання світлошумових гранат, зазначивши, що до цього правоохоронців спонукали агресивні дії протестувальників. Втім, численні відеозаписи з місця подій спростовують це твердження.

Після застосування гранат та ґумових куль налякані люди почали розбігатися по сусідніх подвір’ях та під'їздах будинків. Правоохоронці їх переслідували. За інформацією правозахисного центру «Весна», вчора було затримано понад 300 людей. Серед них – принаймні сім журналістів. Дані правозахисників постійно оновлюються.

Тим часом речниця МВС Білорусі повідомила про 523 затриманих у неділю, 160 з них – у Мінську.

Світлана Тихановська оголосила загальнонаціональний страйк і закликала білорусів не виходити на роботу, нічого не купувати в державних магазинах, знімати кошти з банківських рахунків тощо. Страйк буде припинено, коли Олександр Лукашенко піде з поста президента країни, а усіх політв’язнів буде звільнено.


Масові протести у Білорусі розпочалися ввечері, 9 серпня, після закінчення голосування на президентських виборах – люди були незадоволені нечесною виборчою кампанією. Повідомлялося про масові фальсифікації, деякі люди не могли проголосувати, бо через рекордну явку виборців на багатьох виборчих дільницях не вистачало бюлетенів.

Офіційно було оголошено, що на виборах переміг Олександр Лукашенко, який керує державою 25 років. Жодні вибори президента (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року) не визнані вільними та справедливими на міжнародному рівні.

Кандидатка у президенти Світлана Тихоновська, за даними незалежних екзитполів, а також чесних учасників виборчих комісій, на багатьох дільницях перемогла Лукашенка. Під час виборчої кампанії Тихоновська отримала широку підтримку, збираючи багатотисячні мітинги, яких Білорусь не бачила протягом багатьох років. Проте після виборів під тиском Тихоновська була вимушена залишити Білорусь.

У серпні була створена Координаційна рада – громадське об’єднання, засноване для подолання політичної кризи та забезпечення злагоди у суспільстві, а також для захисту суверенітету й незалежности Білорусі. Члени ради зазнають тиску з боку білоруської влади: тиск, примусове видворення за межі країни, тримання під вартою.

1 вересня цього року експерти ООН з прав людини опублікували заяву, у якій закликали Білорусь припинити тортури щодо затриманих і притягнути до відповідальности правоохоронців, які безкарно принижували та били демонстрантів у місцях тримання під вартою. Експертам відомо про 450 задокументованих випадків тортур та жорстокого поводження з людьми, позбавленими волі після президентських виборів.

14 вересня Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила про систематичні побиття та катування демонстрантів, затриманих після президентських виборів 9 серпня цього року в Білорусі. Правозахисники наголошують на необхідності розслідування з боку ОБСЄ та Ради з прав людини ООН.


Використано матеріяли білоруської служби Радіо Свобода

 Поділитися