MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Шумкова побили в російській колонії

02.11.2020   
ХПГ-інформ
За весь час незаконного ув’язнення в Олександра не було жодного спокійного дня, зазначає сестра політв’язня.

Учора ввечері Олександра Шумкова побив співробітник російської виправної колонії. Про це написала на своїй фейсбук-сторінці сестра політв’язня Людмила.

 

Олександр перебуває у Росії, у виправній колонії №4 (місто Торжок Тверської області). Строк його незаконного ув’язнення добігає кінця в грудні цього року. На думку рідних, російська влада робить все, щоб затримати його за ґратами якнайдовше.

«Усі дії правоохоронців та спецслужб РФ, на мою думку, направлені на провокації з метою відкриття ще одної кримінальної справи проти Сашка, – пише Людмила Шумкова. – Неодноразово спецслужби РФ під час зустрічі з Сашком в колонії казали йому, що живим з території РФ він може не виїхати і, що загалом їм не вигідно його відпускати в Україну. Навіть намагалися тиснути на тих небайдужих громадян РФ, які підтримували Олександра листами».

За весь час незаконного ув’язнення в Олександра не було жодного спокійного дня, зазначає сестра політв’язня.

Людмила Шумкова звернулася до Офісу Президента України, Міністерства закордоннних справ України та Омбудсмана із закликом «звернути увагу на ситуацію, що склалася і зробити все можливе, щоб громадянин України вчасно повернувся додому, а не отримав ще один термін».

Людмила Денисова заявила: «Таке поводження працівників установи виконання покарань є нічим іншим, як катуванням та жорстоким поводженням з в’язнями, що є грубим порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод». Вона звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою вжити термінових заходів реагування на ситуацію, що склалася.


Нагадаємо, Олександр Шумков відбуває покарання у м.Торжок у тій самій колонії, у якій перебував український політв’язень Володимир Балух до обміну.

Офіційно Шумков був затриманий і взятий під варту 6 вересня 2017 року. Його родичі стверджують, що він зник 17 серпня 2017 року. За версією захисту, Шумков як дізнавач української військової прокуратури їхав на зустріч з інформатором, який мав надати йому відомості про постачальників наркотичних засобів з території «ДНР» і «ЛНР» до Одеської та Дніпропетровської областей. Неподалік від російсько-українського кордону, на місці зустрічі з інформатором, на авто, у якому їхав Шумков, нібито був скоєний напад. У непритомному стані Шумкова вивезли на територію РФ.

4 грудня 2018 року Севський районний суд Брянської області засудив Шумкова до 4 років позбавлення волі в колонії загального режиму за обвинуваченням у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 282.2 КК РФ (участь у діяльності екстремістської організації). За версією слідства, він нібито є членом забороненого в РФ «Правого сектору».

Відомо, що Шумков брав участь у подіях на Майдані, у 2014 році працював охоронцем лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша, після чого служив у ЗСУ. На момент затримання, як стверджують родичі Шумкова, він не був членом організації.

Наприкінці травня 2019 року ПЦ «Меморіал», який вважає Шумкова політв’язнем, повідомив, що його примістили на пів року до ПКТ (приміщення камерного типу) як «злісного порушника» правил внутрішнього розпорядку.

У середині жовтня 2019 року Уповноважена ВР України Людмила Денісова повідомила, що Шумков оголосив голодування «у зв’язку з систематичним порушенням адміністрацією виправного закладу його прав та посиленням на нього психологічного тиску співробітниками цього закладу».

 Поділитися