MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На українських журналістів нападають щоп’ять днів – НСЖУ

02.11.2020   
ХПГ-інформ
За 9 місяців 2020 року вже зафіксовано 56 інцидентів фізичної агресії щодо журналістів. Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів.

За 9 місяців 2020 року вже зафіксовано 56 інцидентів фізичної агресії щодо журналістів, повідомляє Національна спілка журналістів України (НСЖУ). Сьогодні в світі відзначають Міжнародний день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів.

Його започаткували у грудні 2013 року на 68-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у пам’ять про вбитих 2 листопада 2013 року в Малі двох французьких журналістів. ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує акти насильства щодо працівників ЗМІ, а також наполегливо закликає держави-члени ООН зробити все від них залежне для запобігання таким випадкам і для притягнення до відповідальності осіб, що вчинили злочини проти журналістів.

В Україні в цьому році вже було зафіксовано 56 нападів на представників ЗМІ. «Фактично, кожні 4-5 днів в Україні фіксується фізична агресія проти журналістів», – зазначають у НСЖУ.

Експерти Національної спілки журналістів України у співробітництві з фондом «Justice for Journalists» опублікували доповідь «Атаки на журналістів, блогерів та працівників ЗМІ в Україні». Вони дослідили 868 випадків нападів на професійних і громадянських медіа-працівників та погроз їм. Експерти дійшли висновку, що Україна входить у число країн, де широко поширені фізичні атаки на працівників ЗМІ: «У 22% опрацьованих випадків фізичні напади на журналістів здійснені представниками влади, у 51% – звичайними громадянами, а в інших випадках – невідомими. Найбільш поширений метод тиску на працівників ЗМІ, що висвітлюється традиційними і цифровими медіа України, є атаки і/або загрози нефізичного характеру та/або в кіберпросторі, насамперед цькування, залякування, погрози насильством і смертю».

Національна поліція зазвичай відкриває провадження за фактами перешкоджання журналістській діяльності. Але справи майже не доходять до суду, і поготів не закінчуються обвинувальним вироком.

Задля вирішення проблеми безкарності за злочини проти представників ЗМІ у НСЖУ пропонують вивести справи про атаки на журналістів у публічну площину, зобов’язавши керівників силових структур регулярно звітувати про розслідування.

 Поділитися