MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Моніторинговий візит до Дружелюбівського виправного центру № 1

05.11.2020   
Павло Шваб, Ігор Сосонський, Максим Ревякін
На момент візиту в центрі відбувало покарання 122 засуджених. Чисельність адміністрації становить 56 осіб.

І. Загальна інформація

30 жовтня 2020 року моніторингова група ХПГ у складі Максима Ревякіна, Ігоря Сосонського та Павла Шваба здійснила моніторинговий візит до Державної установи «Дружелюбівський виправний центр № 1».

Дружелюбівський виправний центр розташований в селищі Кам’яне Вільнянського району Запорізької області. Треба відмітити, що знайти центр було доволі складно, адже він розташований у іншому населеному пункті всупереч назві. На момент візиту в центрі відбувало покарання 122 засуджених. Чисельність адміністрації становить 56 осіб.

По прибуттю до установи моніторам провели температурний скринінг та запропонували продезінфікувати руки. На КПП були наявні дезінфікуючі бар’єри.

ІІ. Житлові приміщення

Житлові приміщення розміщені в одній будівлі на трьох поверхах. Монітори позитивно відмічають свіжий косметичний ремонт та встановлені металопластикові вікна. Але при цьому не дотримується норма житлової площі на одного засудженого через встановлені двоповерхові ліжка майже у кожній житловій кімнаті. Представники пояснюють це ліквідацією інших виправних центрів та переведенням засуджених до цієї установи, тому вони вимушені відступити від встановлених норм.

Кімнати прийому їжі оснащенні кухонним начинням, наявні баки з питною водою. Санітарні вузли оснащенні справною сантехнікою, яка відгороджена високими перегородками та дверми, що забезпечують приватність.

III. Лазне-пральний комбінат

У лазне-пральному комбінаті встановлені побутові водонагрівачі, виконаний капітальний ремонт. Душ розділений перегородками та килимками, але не відсутні шторки. Є перукарня, у якій засуджені мають можливість постригтися безкоштовно. В пральні є дві нові побутові пральні машинки, потужність яких, на думку моніторів, не задовольняє потреб засуджених.

IV. Їдальня

На кухні та у залі їдальні виконано ремонт. У приміщені охайно, але монітори помітили присутність тарганів та інших комах. При вході до їдальні є всього три рукомийники. Є дезінфектори та мило. На інформаційному стенді меню дата не відповідала даті відвідування моніторів.

V. ДІЗО

На момент візиту до установи у дисциплінарному ізоляторі не було жодного порушника режиму. З початку року до дисциплінарного стягнення було притягнуто 29 засуджених. Камери відремонтовані, встановлені металопластикові вікна, які можна самостійно відкрити. Встановлений рукомийник. Туалет розділений низькою стінкою та не має дверцят.

В установі відсутня медична частина. Немає фельдшера, також відсутні будь-які медичні препарати. У разі необхідності у медичні допомозі засудженні повинні написати заяву на відвідування місцевої лікарні у супроводі представника адміністрації. Також є проблема переоформлення декларацій із сімейними лікарями та продовження групи інвалідності.


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

 Поділитися