MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Що не так з Америкою, зі світом, з нами? (АНОНС)

05.11.2020    джерело: 21.helsinki.org.ua
Олександр Степаненко
7 листопада у рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA відбудеться перегляд фільму «Межа» американської режисерки Елісон Клеймен. Після перегляду стрічки спробуємо говорити про побачене у колі експертів.

7 листопада у рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA відбудеться перегляд фільму «Межа» американської режисерки Елісон Клеймен.

Стрічку з колекції онлайн-кінотеатру «DOCUSPACE», покажемо мовою оригіналу, з українськими субтитрами. Тривалість – 91 хвилина. Зустрінемось за допомогою онлайн-платформи ZOOM о 18-й годині. 

Фільм є спробою політичного портрету Стіва Беннона, одіозної постаті з оточення Дональда Трампа часів його передвиборчої кампанії та першого року президентства. Відтоді Беннон просував ультраправу ідеологію у вищих ешелонах американської політики. Після відставки з Білого дому доклався вже до мобілізації крайніх правих партій європейських країн задля перемоги на виборах до Європарламенту 2019 року. Він зараз залишається у фокусі уваги медіа, які підживлюють потужний міф, необхідний для його політичного виживання.

Після перегляду стрічки спробуємо говорити про побачене у колі експертів.

Що ж не так з Америкою, яку ми вважали зразком освіченості, демократії та верховенства права? Чи володіють традиційні західні демократії достатнім запасом міцності, для того щоб вистояти у новітніх кризах та не впасти під натиском правих популістів? Чи загрожують радикалізм та ідеологічні маніпуляції обов’язкові держави стояти на сторожі прав людини? Де та межа, що відділяє захист інтересів нації від фашизму? Чи можна вважати, що модель відкритого суспільства вичерпалася і людство повертається до зведення нових стін між країнами? Що важливіше для сучасних державних діячів: дослухатися до порад політтехнологів, чи бути спроможними розрізняти факти та будувати виважені плани дій? Чому критичне мислення виборців так легко розмивається під дією політтехнологій? Як можна протидіяти маніпуляціям зі свідомістю громадян? Нарешті, чи не протопче той самий Стів Беннон власну стежку ще й до вищого українського політикуму, як свого часу це зробив горезвісний Пол Манафорт?..

У колі цих та інших питань обертатиметься дискусія, яку модеруватиме Марія Юрчак.

СПІКЕРИ

Євген Захаров – Голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини, директор Харківської правозахисної групи, член Ініціативної групи «Першого грудня», член Виконавчої ради Українського ПЕН.

Володимир Каплун – член Ради та керівник освітніх програм Харківської правозахисної групи, багаторічний координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA у Харкові.

Андрій Оленюк – адвокат «EVERLEGAL», «The Washingtron Group»

Всеволод Речицький – викладач кафедри конституційного права Юридичної академії імені Ярослава Мудрого, член Конституційної Комісії України від Української Гельсінської спілки з прав людини, Голова Ради та конституційний експерт Харківської правозахисної групи.

Марія Юрчак – історикиня, менеджерерка культурних проектів, журналістка, художниця.

 Поділитися