MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Звіт за результатами моніторингового візиту до Шепетівської виправної колонії №98 та Багатопрофільної лікарні №98 ЦОЗ ДКВС УкраїниМоніторинговий візит до Львівської багатопрофільної лікарні №19 ДУ ЦОЗ ДКВС УкраїниЗвіт за результатами моніторингового візиту до ДУ “Софіївська виправна колонія (№45)” та Софіївської багатопрофільної лікарні №45 філії ДУ “Центр охорони здоров’я ДКВСУ” в Дніпропетровській та Донецькій областяхВідкритий лист до Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля та співробітників ДКВС УкраїниДКВС ‘не вистачає коштів’ на наповнення сайту актуальними данимиНа новому сайті ДКВС — 70 неактуальних телефонівХПГ направила до Мін’юсту скаргу про ненадання ДКВС контактних данихХПГ виявила 56 неактуальних номерів на сайті ДКВСДеякі розділи сайту не оновлювали 5 років: ХПГ звернулась зі скаргою до ДКВС через порушення права на доступ до інформації«Дії співробітників ВК-25 відповідали вимогам законодавства...» – особливості листування з ДКВСУстанови ДКВС завдали державі збитків на 170 млн грн – Офіс ГенпрокурораГрафологія від ДКВС: моніторів ХПГ звинуватили у підробці документу і не пустили до ВК-25Моніторинговий візит до Львівської багатопрофільної лікарні № 19 ДУ ЦОЗ ДКВС України

Телефонний зв’язок із медчастинами тюрем заборонений таємним наказом Мін’юсту, — ДКВС

11.11.2020   
У Державній кримінально-виконавчій службі говорять, що медичні заклади на території тюрем не можуть мати прямого телефонного зв’язку через «режимні вимоги».

У Державній кримінально-виконавчій службі говорять, що медичні заклади на території тюрем не можуть мати прямого телефонного зв’язку через «режимні вимоги». 

Харківська правозахисна група отримала відповідь на подану у вересні скаргу до Центру охорони здоров’я ДКВС.

У відповіді йдеться, що ЦОЗ, реагуючи на попередню скаргу ХПГ, додав адреси електронних скриньок медустанов ДКВС на свій вебсайт.

Щодо номерів телефонів на сайті ЦОЗ зазначено, що медичні заклади не мають прямих міських телефонів через «режимні вимоги». У своїй відповіді ЦОЗ ДКВС пояснює це обмеження наказом Мін’юсту, доступ до якого, своєю чергою, теж обмежений.

У своїй скарзі ХПГ ставила під сумнів таке обмеження, адже самі установи виконання покарань, розташовані на тій же території, що й медустанови, мають міські телефони, які опубліковані на сайті ДКВС. Медустанови в структурі ДКВС, як і інші державні органи, також повинні мати окремі номери телефонів для зв’язку. «Відсутність таких номерів у відкритому доступі становить порушення законодавства про доступ до публічної інформації», — констатувала ХПГ у скарзі. 

ЦОЗ ДКВС стверджує, що громадськість та близькі засуджених можуть зв’язатися з кожним медичним закладом через комутатор (пристрій для внутрішнього зв’язку) самої установи виконання покарань, де знаходяться медична частина або лікарня. ХПГ здійснила спроби зателефонувати через запропонований варіант, проте для внутрішньої мережі телефонів установ передбачений чотиризначний номер, на який неможливо подзвонити з телефону, не підключеного до внутрішньої мережі установи. Як наслідок — представники установ пропонують особисті мобільні номери працівників медзакладів для зв’язку з ними.

Пропозиція ХПГ опублікувати номери мобільних телефонів для зв’язку з персоналом медустанов, якщо міські телефони мати справді не дозволено, залишилась без відповіді з боку ДКВС.

Електронна пошта не є оперативним засобом комунікації (відповідь на звернення держорган може надавати до 45-ти днів), якої потребують рідні засуджених, що перебувають у медустановах. Крім цього, сайти Державної кримінально-виконавчої служби та її Центру охорони здоров’я, на яких розміщені адреси для листувань, працюють нестабільно.

ХПГ неодноразово надсилала до Мін’юсту скарги через відсутність актуальних контактів установ виконання покарань на сайті ДКВС. У липні 2020-го року у ДКВС відповіли, що на наповнення сайту актуальними даними «не вистачає коштів».

 Поділитися