MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Про вирок Юрію Дмитрієву. Заява Міжнародного товариства «Меморіял»РФ: Суд посилив вирок Юрію Дмитрієву з 3,5 до 13 років колоніїВирок Юрію Дмитрієву оскарженоПро вирок Юрію Дмитрієву. Заява Міжнародного товариства «Меморіял»Юрія Дмитрієва засудили до 3,5 років колонії суворого режимуЮрій Дмитрієв невинуватий і має бути звільненийЄвросоюз закликав РФ переглянути справу Юрія ДмитрієваРФ: На Юрія Дмитрієва в СІЗО тиснули, вимагаючи написати явку з повинноюІсторику Дмитрієву призначили нову психіатричну експертизуІсторика Юрія Дмитрієва обвинуватили в сексуальному насильствіРФ: Юрія Дмитрієва визнано невинуватим за двома з трьох пунктів обвинуваченняУчастники Дней Памяти в Сандормохе требуют освободить Юрия ДмитриеваРФ: Процес Юрія Дмитрієва – навіщо суд так поспішає?Юрій Дмитрієв став лауреатом премії «За права людини і верховенство права»РФ: Справу Юрія Дмитрієва передано до касаційної інстанціїРФ: Вирок Юрію Дмитрієву касаційний суд залишив без змінСправа Юрія Дмитрієва: суд знову виконав політичне замовленняЮрій Дмитрієв подав скаргу до ЄСПЛСправа Дмитрієва: «Меморіал» поскаржився на адвоката за призначеннямЮрій Дмитрієв став лауреатом премії Свободи імені Андрія Сахарова

РФ: Новий перегляд справи Юрія Дмитрієва

12.11.2020   
ХПГ-інформ
Це буде числом третій (!) судовий процес за одними й тими ж обвинуваченнями. Міжнародний Меморіял завжди наголошував, що справа Юрія Дмитрієва повністю сфабрикована, а його переслідування мотивовано політично.

У Петрозаводському міському суді знову розпочнеться розгляд справи керівника карельського «Меморіялу» історика Юрія Дмитрієва. Перше засідання призначене на 24 листопада (на сайті суду з’явилася інформація про засідання 18 листопада, проте із захистом була узгоджена й підтверджена більш пізня дата). Про це повідомляє Міжнародний Меморіял.

Це буде числом третій (!) судовий процес за одними й тими ж обвинуваченнями. Суд вже двічі визнав Дмитрієва невинним у виготовленні дитячої порнографії та скоєнні розпусних дій щодо неповнолітньої прийомної дочки. За статтею про незаконне зберігання зброї він визнаний винним у 2018 році, а у 2020 році виправданий. Цього разу розгляд очолить суддя Катерина Хомякова. У першому та другому процесах рішення у справі виносили судді Марина Носова (квітень 2018 року) і Олександр Мерков (липень 2020 року). В обох випадках вироки міського суду були скасовані на стадії апеляції та відправлені на перегляд.

За обвинуваченням у «скоєнні насильницьких дій сексуального характеру щодо неповнолітньої» в липні 2020 року Юрія Дмитрієва визнано винним і засуджено до позбавлення волі строком на 3,5 роки (з яких більш ніж три роки він вже відбув у режимі попереднього ув’язнення). У вересні 2020 року Верховний суд республіки Карелія змінив покарання на 13 років у колонії суворого режиму, вирок набув чинности.

10 листопада Юрій Дмитрієв подав касаційну скаргу на вирок, ухвалений Верховним судом Карелії. Це вже другий варіянт скарги – перший варіянт, поданий наприкінці жовтня, був відхилений (оголошена причина – недоліки в оформленні документу).

У цей час Юрій Дмитрієв і далі перебуває в ув’язненні в СІЗО–1 Петрозаводська.

Міжнародний Меморіял завжди наголошував, що справа Юрія Дмитрієва повністю сфабрикована, а його переслідування мотивовано політично. Суд, що засудив Дмитрієва до 13 років ув’язнення та скасував усі виправдальні вироки, проходив з грубими порушеннями, що не дозволяють говорити навіть про зовнішню схожість на правосуддя.


Голова карельського відділення ПЦ «Меморіал» Юрій Дмитрієв з 1990-х років займається дослідженнями репресій у Карелії, у тому числі пошуками місць розстрілів і поховань. За його активної участі в 1997 році знайдено одне з найбільших поховань на північному заході Росії – в урочищі Сандармох. Протягом багатьох років Дмитрієв займається його меморіалізацією й організацією днів пам’яти. Він – укладач книг пам’яти «Поминальні списки Карелії», «Місце розстрілу Сандармох»; навесні 2017 року видано ще дві підготовлені Дмитрієвим книги – «Червоний бор» і «Їх пам’ятає Батьківщина».

 Поділитися