MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Теймура Абдуллаєва з симптомами COVID-19 помістили в ШІЗО

19.11.2020   
ХПГ-інформ
Засудженого у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчанина, який відбуває покарання в колонії в місті Салават (Башкортостан, РФ), з високою температурою, слабкістю і кашлем безпідставно помістили в штрафний ізолятор без надання медичної допомоги.

Засудженого у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчанина Теймура Абдуллаєва, який відбуває покарання в колонії в місті Салават (Башкортостан, РФ), з високою температурою, слабкістю і кашлем безпідставно помістили в штрафний ізолятор без надання медичної допомоги, повідомляє УНІАН.

Теймур Абдуллаєв (фото: «Кримська солідарність»)


Мати в’язня Діляра Абдуллаєва просить президента України Володимира Зеленського взяти під свій особистий контроль ситуацію з її сином і вжити можливих заходів для надання йому медичної допомоги. Про це жінка сказала в коментарі виданню.

Вона розповіла, що її синів Теймура та Узеїра систематично й безпідставно поміщають в штрафні ізолятори. За її словами, ситуація погіршилася у зв’язку зі станом здоров’я Теймура, у якого спостерігаються симптоми COVID-19, зокрема висока температура, слабкість і задушливий кашель.

За даними ЗМІ, у колонії, де утримують Теймура, спалах коронавірусу.

«Мій син з симптомами вірусу видворений в штрафний ізолятор. По суті, викинутий в ШІЗО вмирати! ШІЗО – це карцер, в таких умовах важко дихати, там нестача кисню, висока вологість і вогкість, холод. У такому середовищі хвора людина з високою температурою, якій потрібна термінова медична допомога, помирає», – цитує Діляру Абдуллаєву УНІАН.

Вона побоюється, що вижити без медичної допомоги в ШІЗО у її сина не вийде, тому закликала Володимира Зеленського відреагувати на ситуацію.

«Мій син в небезпеці. Без вашого реагування на ситуацію, що склалася, мій син помре! Матір з Криму просить вашої допомоги. Я хочу вірити в його порятунок з вашою підтримкою… Дорога кожна хвилина. Не дайте моєму синові згнити живцем. Не дозвольте таку жорстокість, як померти викинутим ізольованим від усіх і від медичної допомоги в штрафному ізоляторі! Це нелюдяно», – закликала мати політв’язня.

Як передає УНІАН, на своїй сторінці у фейсбуку Діляра Абдуллаєва також звернулася до президента РФ Володимира Путіна з проханням про допомогу в порятунку сина.

18 листопада Омбудсман Людмила Денісова заявила, що такі дії російських тюремників прирівнюються до тортур і звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою «негайно відреагувати та забезпечити відновлення прав Абдуллаєва». Уповноважена з прав людини вимагає припинити тортури й нелюдське поводження, забезпечити надання відповідної медичної допомоги, привести умови утримання у відповідність до мінімальних правил поводження з ув’язненими, а також з’ясувати правомірність приміщення Абдуллаєва в ШІЗО.

Коротко про справу

12 жовтня 2016 року у Криму відбулися труси у п’яти кримськотатарських господах. За результатами затримано п’ятьох кримських татар – Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова. Їх обвинуватили в участі в забороненій в Росії та окупованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

18 червня 2019 року Північнокавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) визнав фігурантів справи винними в організації або в участі в діяльності терористичної організації й засудив до тривалих строків позбавлення волі в колонії суворого режиму. Теймур Абдуллаєв отримав 17 років ув’язнення, Узеїр Абдуллаєв – 13 років, Рустем Ісмаїлов – 14 років, Айдер Саледінов та Еміль Джемаденов – по 12 років.

Фото: «Кримська солідарність»


24 грудня Верховний суд РФ «пом’якшив» вирок: Т. Абдуллаєву – до 16,5 років і 1 року і 4 місяців адміністративного нагляду, У. Абдуллаєву – до 12,5 років, Р. Ісмаїлову – до 13,5 років, Е. Джемаденову та А. Саледінову – до 11,5 років.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися