MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

РФ: Приходько заявив у суді, що «відкриє собі вени», якщо йому не передадуть лікиКрим: Олега Приходька етапують до РосіїКрим: Приходька обвинуватили у підготовці підриву консульства РФ у ЛьвовіКрим: Олегові Приходьку висунули нове обвинуваченняКрим: Олега Приходька залишили під вартоюКрим: Олегу Приходьку поставили обвинуваченняКрим: Олега Приходька арештували на два місяціКрим: Силовики затримали проукраїнського активістаРФ: кримського блогера Нарімана Мемедемінова засудили на два з половиною рокиРФ: Суд не взяв до уваги порушення права на захист громадського журналіста МемедеміноваКрим останнім часом (21.08.–30.08.2018)Крим: Олександра Стешенка засудили до 2 років позбавлення воліКрим останнім часом (15.05.–22.05.2018)До 74-ої річниці депортації кримських татарКрим останнім часом (25.04.–14.05.2018)Крим останніми днями (12.04.–25.04.2018)Крим останніми днями (03.04.–11.04.2018)Крим останніми днями (26.03–02.04.2018)Крим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)

Стан здоров’я Олега Приходька критично погіршився – Омбудсман

23.11.2020   
ХПГ-інформ
Людмила Денісова зазначає, що через різке погіршення слуху Приходько позбавлений права на справедливий суд та ефективний засіб юридичного захисту. Українця обвинувачують у «готуванні до скоєння терористичного акту», «придбанні та зберіганні вибухових речовин», а також у «виготовленні вибухових речовин».

Стан здоров’я українського політв’язня, кримського активіста Олега Приходька, який незаконно утримується у слідчому ізоляторі № 1 у Ростові-на-Дону (РФ), критично погіршився. Про це сьогодні, 23 листопада, написала Уповноважена ВР України з прав людини Людмила Денісова у своєму телеграм-каналі.

Нагадаємо, українця обвинувачують у «готуванні до скоєння терористичного акту», «придбанні та зберіганні вибухових речовин», а також у «виготовленні вибухових речовин».

«Нашому співгромадянину, який має хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, а також глибоке стійке двостороннє порушення слуху та зору, керівництво СІЗО не забезпечує право на отримання належної медичної допомоги, що передбачено пунктом 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями від 30.08.1955, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН», – написала Денісова.

Омбудсман зазначає, що через різке погіршення слуху Приходько позбавлений права на справедливий суд та ефективний засіб юридичного захисту. Неодноразові звернення адвоката українця до суду з клопотанням про проведення кваліфікованого медичного обстеження та лікування залишилися без уваги.

До того ж, активіста утримують у погано освітленій камері, у якій відсутня належна вентиляція, норми санітарної площі на одну особу не дотримуються. Умови тримання антисанітарні – є щури, а також таргани та інші комахи.

«Відповідно до положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод такі факти порушення прав прирівнюються до катувань і нелюдського поводження та становлять пряму загрозу життю й здоров’ю Олега Приходька», – наголошує Уповноважена.

Людмила Денісова звертається до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з проханням вжити невідкладних заходів для відновлення прав українця – зокрема терміново провести кваліфікований медичний огляд та забезпечити належні умови тримання відповідно до Мінімальних стандартних правил ООН щодо поводження з в’язнями.


Олега Приходька затримали в окупованому Росією Криму 9 жовтня 2019 року. Під час хатнього трусу російські силовики вилучили кримськотатарський та червоно-чорний прапори.

«Вони обшукували все, вительбушили всі шафи, вилучили кримськотатарський прапор, червоно-чорний прапор, два ноутбуки, телефон, ну, і дрібницями витребеньки. А потім знайшли вибухівку», – розповіла тоді дружина активіста Любов Приходько.

Наступного дня підконтрольний московський владі Київський районний суд Сімферополя заарештував Приходька.

28 жовтня ФСБ РФ поставила Приходьку обвинувачення в підготовці теракту та незаконному виготовленні вибухових речовин.

Раніше, 8 лютого 2019 року, ФСБ трусила хату Олега Приходька в селі Ореховому Сакського району. Силовики вилучили тоді українську символіку, прапори ВО «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку та компактдиски. Після трусу Приходька відвезли до Сімферополя на допит, на якому розпитували про його діяльність і зв’язки на т. зв. материковій частині України. У червні 2016 року російські силовики затримували активіста через українські номерні знаки на авті.

16 січня 2020 року стало відомо, що Приходьку висунули нове обвинувачення – у «незаконних придбанні, переданні, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв».

На початку лютого стало відомо, що Приходька також обвинуватили у плануванні підриву будівлі генерального консульства РФ у Львові.

7 квітня цього року повідомлено, що Приходька доставили до СІЗО в Ростові-на-Дону.

1 жовтня на засіданні Південного окружного військового суду в Ростові-на Дону Олег Приходько заявив, що «відкриє собі вени», якщо тюремники не передадуть йому ліки, які відправили для нього в СІЗО родичі.

 Поділитися