MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В ОБСЄ назвали число жертв серед цивільних на Донбасі з початку року

26.11.2020   
ХПГ-інформ
Окрім того, у період із 2 до 15 листопада Спеціяльна моніторингова місія зафіксувала 469 порушень режиму припинення вогню.

Загальна кількість жертв серед цивільного населення на Донбасі від початку 2020 року сягає 103 осіб: 18 загиблих і 85 поранених. Про це йдеться у звіті ОБСЄ, оприлюдненому 23 листопада, повідомляє видання Тиждень.ua.

Дев’ять із вісімнадцяти людей загинули до набрання чинности угоди про режим припинення вогню.

«У період із 2 до 15 листопада Спеціяльна моніторингова місія зафіксувала 469 порушень режиму припинення вогню супроти 238 за попередній двотижневий період», – мовиться у звіті.

В ОБСЄ зазначають, що пересування цивільних осіб через лінію зіткнення й далі було обмеженим. Місія знову констатувала, що єдиними можливими пунктами пропуску для цивільного населення залишалися Станиця Луганська та Новотроїцьке/Оленівка, де Спеціяльна моніторингова місія (СММ) фіксувала переміщення обмеженої кількості цивільних осіб в обох напрямках.

Також місія стикалася з обмеженнями свободи пересування на місцях 8 разів – усі ці обмеження зафіксовані в непідконтрольних урядові України районах.

Безпілотники СММ зазнавали перешкод сигналу (ймовірно внаслідок глушіння) у 15 випадках під час польотів з обох боків лінії зіткнення.


Нагадаємо, у вересні цього року в ООН назвали загальне число жертв бойових дій на Донбасі за весь час конфлікту (з 14 квітня 2014 року до 31 липня 2020 року). Загальна кількість жертв 42 тис. – 44 тис., серед яких убитих було 13 100–13 300, поранених – 29,5 тис. – 33,5 тис. Жертви серед цивільних становили приблизно 25–26 % від загальної кількости смертей, пов’язаних із конфліктом. Така сама статистика із пораненнями.

Підрахунок був проведенй Управлінням верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) на запит Радіо Свобода.

 Поділитися