MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: У Теймура Абдуллаєва підтверджено COVID-19

26.11.2020   
ХПГ-інформ
У кримчанина, якого помістили з високою температурою, слабкістю і кашлем до штрафного ізолятора в російській колонії, тест на коронавірус виявився позитивним.

У кримчанина Теймура Абдуллаєва, фігуранта сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», який відбуває покарання в колонії в місті Салават (Башкортостан, РФ) і якого помістили з високою температурою, слабкістю і кашлем до штрафного ізолятора, тест на COVID-19 виявився позитивним. Про це повідомляє сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на матір в’язня Діляру Абдуллаєву.

Теймур Абдуллаєв (фото: «Кримська солідарність»)


«Тест на COVID-19 підтвердився! Я збентежена! Жахливо уявити: з такою смертельною хворобою, і в ШІЗО! Це злочин! Хворий на коронавірус замість надання термінової медичної допомоги зі всіма симптомами цієї страшної хвороби видворяється в ШІЗО на 10 діб, де відсутні елементарні людські умови, як собака викинутий помирати!» – написала Діляра Абдуллаєва у фейсбуку.

За її інформацією, завтра, 27 листопада, спливає строк перебування Теймура в ШІЗО. Жінка сподівається, що, оскільки коронавірусна хвороба її сина підтверджена, його переведуть до медичної частини колонії чи хоча б знову до загону з суворими умовами відбування покарання, де він зможе отримувати нормальне лікування та вживати необхідну кількість рідини.

Видання повідомляє, що підтвердження цієї інформації з колонії, де утримується Абдуллаєв, немає.

Нагадаємо, Діляра Абдуллаєва звернулася до президента України Володимира Зеленського із проханням взяти під особистий контроль ситуацію з її сином і вжити можливих заходів для надання йому медичної допомоги.

Український омбудсман Людмила Денісова заявила 18 листопада, що дії російських тюремників прирівнюються до тортур і звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою «негайно відреагувати та забезпечити відновлення прав Абдуллаєва». Уповноважена з прав людини вимагає припинити тортури й нелюдське поводження, забезпечити надання відповідної медичної допомоги, привести умови утримання у відповідність до мінімальних правил поводження з ув’язненими, а також з’ясувати правомірність приміщення Абдуллаєва в ШІЗО.

Раніше Теймур Абдуллаєв близько п’яти місяців перебував у штрафному ізоляторі, після чого його перевели до камери із суворими умовами тримання.


Коротко про сімферопольську «справу Хізб ут-Тахрір»

12 жовтня 2016 року у Криму відбулися труси у п’яти кримськотатарських господах. За результатами затримано п’ятьох кримських татар – Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова. Їх обвинуватили в участі в забороненій в Росії та окупованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

18 червня 2019 року Північнокавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) визнав фігурантів справи винними в організації або в участі в діяльності терористичної організації й засудив до тривалих строків позбавлення волі в колонії суворого режиму. Теймур Абдуллаєв отримав 17 років ув’язнення, Узеїр Абдуллаєв – 13 років, Рустем Ісмаїлов – 14 років, Айдер Саледінов та Еміль Джемаденов – по 12 років.

24 грудня Верховний суд РФ «пом’якшив» вирок: Т. Абдуллаєву – до 16,5 років і 1 року і 4 місяців адміністративного нагляду, У. Абдуллаєву – до 12,5 років, Р. Ісмаїлову – до 13,5 років, Е. Джемаденову та А. Саледінову – до 11,5 років.

Правозахисний центр «Меморіял» визнав усіх фігурантів справи політв’язнями.

Фігуранти сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» (кадр із відео «Кримської солідарністи»)


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися