MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Олександра Марченка засудили до 10 років позбавлення волі

27.11.2020   
ХПГ-інформ
Українця викрали в «ДНР» у грудні 2018 року й після двох місяців тортур вивезли до Росії. Марченка обвинувачують у підготовці до придбання продукції військового призначення та шпіонажі.

Українця Олександра Марченка, якого викрали в «ДНР» у грудні 2018 року й після двох місяців тортур вивезли до Росії, засудили за обвинуваченнями в підготовці до придбання продукції військового призначення та шпіонажі до 10 років позбавлення волі. Про це повідомила дружина в’язня Катерина Марченко у фейсбуку.

Нагадаємо, на судовому засіданні 29 жовтня Марченко розповів суду, що його викрали в «ДНР», катували, а потім співробітники ФСБ спільно зі співробітниками МДБ «ДНР» безпідставно та не виставляючи претензій перевезли його до Краснодару (РФ).

Як повідомила тоді Катерина Марченко, «у зв’язку з отриманою інформацією суд заявив, що буде проведена додаткова перевірка». Наступне засідання було призначене на 26 листопада, на якому, як бачимо, суд ухвалив вирок.

«Навіть не знаю, що і сказати. Вчора життя ніби зупинилося на секунду… Моєму чоловіку – ОЛЕКСАНДРУ МАРЧЕНКУ – винесли вирок… 10 років. І ніби ми знали, що виправдальний вирок неможливий, але все одно сподівались на якесь Диво. Чи можна взагалі бути готовим почути такі страшні та доленосні слова і прийняти той факт, що „там“ вже все давно вирішили за тебе?!» – написала Катерина Марченко у фейсбуку.

Жінка нагадала президентові України Володимирові Зеленському про необхідність підтримки українських в’язнів у Росії.

«Пане Президенте, наші рідні дуже потребують вашої участі в їх долях, бо самотужки їм не подолати репресивну систему Російської Федерації», – написала жінка.

Коротко про справу Марченка

Український громадянин Олександр Марченко був затриманий спецслужбами самопроголошеної «ДНР» 17 грудня 2018 року. 18 лютого 2019 року, після двох місяців у ізоляторі МДБ «ДНР», Марченка доставили на кордон Донецької області й Ростовської області Росії та передали представникам ФСБ РФ. Кримінальну справу проти Марченко порушили лише 30 квітня 2019 року. Майже два з половиною місяці його утримували під адміністративним арештом, а також у депортаційному центрі Краснодарського краю. Однак Олександра не видворили в Україну, а помістили до СІЗО, обвинувативши у приготуванні до придбання та незаконного переміщення з території Росії продукції військового призначення.

На думку слідства, Марченко зі спільником із Росії навесні 2018 року розробив план покупки і провезення через російсько-український кордон двох комплектів електровакуумних приладів (клістронів), призначених для використання в зенітно-ракетному комплексі моделі С-300. Захист Марченка заявляв про його невинність, тортурні умови утримання в «ДНР» та про самообмову, зроблену на кордоні з примусу спецслужб.

За словами Катерини Марченко, здоров’я її чоловіка постійно погіршується – хронічні порушення сну, панічні атаки, оніміння лівої частини тіла після тортур у «ДНР». «Моєму чоловікові необхідний постійний контроль рівня гормонів щитуватої залози, оскільки цей орган йому видалили унаслідок раку, а медичне обслідування так досі й не провели в повному обсязі», – розповіла вона на початку листопада цього року.

Правозахисний центр «Меморіял» визнав Олександра Марченка політв’язнем.

 Поділитися