MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЄСПЛ приєднав справу MH17 до позову України проти Росії

01.12.2020   
ХПГ-інформ
Велика Палата Суду приєднала до справи «Україна проти Росії» справу щодо дітей з державних закладів, яких незаконно вивозили до РФ на початку війни, а також справу «Нідерланди проти Росії», яка стосується катастрофи літака рейсу MH17.

Велика Палата Європейського суду з прав людини повідомила, що вирішила приєднати до справи Ukraine v. Russia (re Eastern Ukraine) no. 8019/16 ще справи Ukraine v. Russia no. 43800/14 (це щодо дітей з державних закладів, яких незаконно вивозили до Росії на початку війни) та the Netherlands v. Russia no. 28525/20 (стосовно катастрофи літака рейсу MH17, збитого в небі над Донбасом у липні 2014 року). Про це 30 листопада написав у фейсбуку уповноважений з питань ЄСПЛ у Міністерстві юстиції України Іван Ліщина.

Тепер справа має назву: Ukraine and the Netherlands v. Russia nos. 43800/14, 8019/16 and 28525/20.

Ліщина зазначив, що в цьому є й плюси, і мінуси.

«Плюси в тому, що в голландській справі більше матеріалу із кримінальної справи по MH17, яких нам свого часу не дали, посилаючись на таємницю слідства. Тепер ці матеріали будуть й в нашій справі. По-друге, приєднання другого заявника до справи підсилює її контекст: порушення прав людини з боку РФ в ході вторгнення на суверенну українську територію», – написав він.

До мінусів Іван Ліщина відніс те, що розгляд справи може дещо затягнутися, адже на сьогодні голландська заява ще навіть не комунікована РФ. Проте, на його думку, таке затягування навряд чи можна вважати серйозним ризиком.

«В будь-якому випадку, ми проситимемо ЄСПЛ прискорити розгляд голландської справи з тим, щоб об’єднання заяв, яке Україна підтримує, не призвів до затягування розгляду її скарг», – зауважив уповноважений з питань ЄСПЛ.


Нагадаємо, пасажирський літак «Боїнг-777» рейсу МН17 «Малайзійських авіаліній», що летів з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – 283 пасажири та 15 членів екіпажу.

Міжнародне розслідування, очолюване Нідерландами, дійшло висновку, що «Боїнг» був збитий ракетою з російського зенітно-ракетного комплексу «Бук», завезеного на українську територію для підтримки збройних формувань «ДНР/ЛНР».

Нідерландська прокуратура обвинувачує в організації транспортування ракетної установки, у її застосуванні та вивезенні назад до Росії чотирьох осіб: громадян Росії І. Гіркіна («Стрєлков»), С. Дубинського («Хмурий»), О. Пулатова («Гюрза») та громадянина України Л. Харченка («Крот»).

Суд почався 9 березня 2020 року. Жоден з обвинувачених на процес не з’явився, тільки Пулатова у судових засіданнях офіційно представляють адвокати. Проте нідерландські закони передбачають можливість судити підозрюваних заочно.

10 липня 2020 року Нідерланди подали позов проти Росії до ЄСПЛ.

 Поділитися