MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Підконтрольний Кремлю суд залишив вирок Наріману Межмедінову чинним

14.12.2020   
ХПГ-інформ
У липні цього року 55-тирічного кримського татарина засуджено до 8 років позбавлення волі за обвинуваченням в «організації незаконного збройного формування або участі в ньому».

Підконтрольний московській владі Верховний суд Криму, розглянувши апеляційну скаргу особи, засудженої Чорноморським районним судом за обвинуваченням в «організації незаконного збройного формування або участі в ньому» (ч. 2 ст. 208 КК РФ), залишив вирок суду першої інстанції чинним. Інформація про це міститься на офіційному сайті Верховного суду, причому прізвище засудженої особи не вказане. Про це повідомив сайт «Крымский процесс».

Згідно з відомостями з офіційного сайту Чорноморського райсуду, вирок за ч. 2 ст. 208 був ухвалений лише один раз – стосовно Нарімана Межмедінова. Суд першої інстанції визнав його винним, з’ясувавши, що влітку 2016 року він виїхав в Україну, де став до лав «кримськотатарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана». Повернувшись до Криму, він не звернувся до правоохоронних органів і таким чином, мовляв, не припинив своєї участи в незаконному збройному формуванні. 55-тирічного кримського татарина засуджено до 8 років позбавлення волі в липні цього року.

30 липня прокурор подав апеляційну скаргу, у якій, зі слів родичів, наполягав на перегляді справи у бік збільшення строку покарання. Проте в подальшому цю скаргу було знято з розгляду. Після цього сам засуджений подав апеляційну скаргу, яку залишили без розгляду у зв’язку із пропуском строків на апеляційне оскарження. Потому Межмедінов подав повторну скаргу, про результати розгляду якої в суді першої інстанції інформації немає, повідомляє «Крымский процесс».


Нагадаємо, у травні 2019 року підконтрольний Москві Верховний суд Криму, розглянувши апеляційну скаргу на вирок Ленінського районного суду, яким кримчанин Февзі Саганджі був засуджений до 10,5 років позбавлення волі, залишив вирок чинним. Кримчанина обвинувачували в участі у батальйоні імені Номана Челебіджіхана, який восени 2015 року брав участь у продовольчій блокаді Криму.

Також повідомлялося про засудження до чотирьох років позбавлення волі та одного року обмеження волі 25-річного кримського татарина Едема Кадирова «за участь у незаконному націоналістичному збройному формуванні (мається на увазі кримськотатарський добровольчій батальйон імені Номана Челебіджихана – ред.), у якім він виконував функцію особистого охоронця його організатора – екстреміста Ленура Іслямова».

Також у жовтні 2019 року підконтрольний Москві Верховний суд Криму не задовольнив апеляційну скаргу на вирок стосовно Ділявера Гафарова, засудженого до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за обвинуваченням в участі в «незаконному збройному формуванні України», залишивши вирок суду першої інстанції чинним.

Цікаво, що в інформації про Саганджі та Кадирова промосковське видання «Крыминформ» дає той самий відеоролік і світлини про затримання працівниками ФСБ «учасника протизаконного збройного формування». Неясно, хто фігурує на цих відео- й фото-матеріялах – Саганджі, Кадиров чи взагалі якась третя особа.


Окупація Криму

Захоплення Криму російськими військами розпочалося 20 лютого 2014 року. Окупанти, що висадилися на півострові, не мали розпізнавальних знаків і відомі як «зелені чоловічки» (у російському інформаційному просторі їх називають «ввічливими людьми»). «Ввічливі люди» захопили сімферопольський аеропорт, Керченську паромну переправу, інші стратегічні об’єкти.

1 березня самопроголошений глава Ради міністрів АРК С. Аксьонов звернувся до президента РФ В. Путіна про надання сприяння у забезпеченні миру і спокою на території Автономної Республіки Крим. Того ж дня Держдума РФ проголосувала за введення військ на територію України.

16 березня у Криму відбувся «референдум» про статус півострова. За результатами «референдуму», які не визнали ні Україна, ні Європейський Союз, ні США, Росія включила Крим до свого складу – 18 березня Путін оголосив про приєднання Криму до РФ.

Потому почалися репресії російської влади щодо незгодних з окупацією кримчан, людей, які мають проукраїнську позицію, громадських активістів, кримських татар, зокрема за участь в організації «Хізб ут-Тахрір», що заборонена на території РФ, однак легально діє на території України.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними та засудили дії Російської Федерації. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова і називає свої дії «відновленням історичної справедливости».

 Поділитися