MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Адвокати відвідали кримських політв’язнів у колоніях Башкортостану

16.12.2020   
ХПГ-інформ
Холод, екологічні проблеми, пильна увага з боку адміністрації – кримські адвокати зустрілися з дванадцятьма політв’язнями у колоніях міста Салават.

Кримські адвокати Едем Семедляєв, Сіяр Паніч і Рефат Юнус відвідали кримськотатарських політв’язнів, які відбувають покарання у ВК-2 та ВК-16 у місті Салават (Башкортостан, РФ). Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Адвокати Едем Семедляєв, Сіяр Паніч і Рефат Юнус
(фото: «Кримська солідарність»)


У цей час у колоніях Салавата перебувають покарання 13 кримчан. Захисники побачилися з Вадимом Сіруком, Русланом Зейтуллаєвим, Айдером Саледіновим, Інвером Бекіровим, Рустемом Ісмаїловим, Муслімом Алієвим, Емілем Джемаденовим, Узеїром Абдуллаєвим, Емір-Усеїном Куку, Енвером Сейтосмановим, Рефатом Алімовим та Арсеном Джеппаровим. З Теймуром Абдуллаєвим зустрітися не вдалося.

Адвокат Едем Семедляєв зазначив, що в Салаваті великі проблеми з екологією через те, що головним підприємством у місті є нафтопереробний завод – повітря буквально просякнуте хімічними викидами. Також дуже холодно – під час візиту адвокатів у місті було –20 °С.

Ситуації кількох в’язнів потребують особливої уваги.

• Шістдесятилітній Інвер Бекіров нещодавно важко перехворів. Були підозри на пневмонію, викликану коронавірусом. Аналізів у Бекірова ніхто не відбрав, але усі симптоми казали про те, що це саме СOVID-19. Бекіров сильно схуд і тепер відновлюється після хвороби.

• Муслім Алієв перебуває у штрафному ізоляторі, куди його помістили за 80 порушень, про які він довідався зовсім недавно. Їх призначили ще в СІЗО, можливости оскаржити в’язень не мав. Є рішення щодо суворих умов утримання Алієва строком на 9 місяців.

• Єдиний, з ким не вдалося зустрітися – Теймур Абдуллаєв, який перебуває на карантині із підтвердженим коронавірусом (співробітники колонії надали відповідну довідку). Абдуллаєв очікує на повторне тестування.

Зі слів адвокатів, Айдер Саледінов, Емір-Усеїн Куку і Теймур Абдуллаєв відчувають до себе пильну увагу з боку співробітників колонії. В’язні вважають, що перебувають на особливому контролі в адміністрації через тяжкість статті. Навіть з формальних приводів їм призначають дисциплінарні стягнення.

Як каже адвокат Семедляєв, кримчани гідно зносять випробування, що випали на їхню долю, і були вельми раді зустрічі із захисниками.


Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» – Емір-Усеїна Куку, Мусліма Алієва, Вадима Сірука, Інвера Бекірова, Арсена Джеппарова і Рефата Алімова – в’язнями сумління.

Правозахисний центр «Меморіял» визнає ув’язнених кримчан політв’язнями.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися