MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Прокурор запросив для Олега Приходька 11 років колонії

17.12.2020   
ХПГ-інформ
Кримчанина обвинувачують у «готуванні до скоєння терористичного акту», «придбанні та зберіганні вибухових речовин», а також у «виготовленні вибухових речовин». На думку адвоката, вирок, імовірно, буде вже до Нового року.

Прокурор запросив для українського активіста з Криму Олега Приходька, якого судять у Південнім окружнім суді в Ростові-на-Дону (РФ), 11 років колонії суворого режиму з відбуванням трьох років у тюрмі, а також 200 тисяч рублів штрафу. Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на адвоката Назіма Шеїхмамбетова.

Олег Приходько (архівне фото: krymr.org, RFE/RL)


Нагадаємо, кримчанина обвинувачують у «готуванні до скоєння терористичного акту», «придбанні та зберіганні вибухових речовин», а також у «виготовленні вибухових речовин».

«Державне обвинувачення виступило у змаганні, обвинувач попросив суд визнати Олега Аркадійовича за всіма інкримінованими статтями [винним] і призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк 11 років колонії суворого режиму, три з яких – у в’язниці, плюс додаткове покарання у вигляді штрафу у розмірі 200 тисяч рублів», – сказав адвокат.

Адвокат Назім Шеїхмамбетов (архівне зображення – кадр з відео «Крым.Реалии»)


Шеїхмамбетов зазначив, що 23 грудня має відбутися наступне судове засідання, під час якого у змаганні виступить сторона захисту.

«Якщо того ж дня Олегові Аркадійовичу буде надана можливість виступити з останнім словом, тоді суд піде до дорадчої кімнати для ухвалення постанови», – додав він.

Зі слів адвоката, існує ймовірність, що присуд буде вже до Нового року.

Коротко про справу

Олега Приходька затримали в окупованому Росією Криму 9 жовтня 2019 року. Під час хатнього трусу російські силовики вилучили кримськотатарський та червоно-чорний прапори.

«Вони обшукували все, вительбушили всі шафи, вилучили кримськотатарський прапор, червоно-чорний прапор, два ноутбуки, телефон, ну, і дрібницями витребеньки. А потім знайшли вибухівку», – розповіла тоді дружина активіста Любов Приходько.

Наступного дня підконтрольний московський владі Київський районний суд Сімферополя заарештував Приходька.

28 жовтня ФСБ РФ висунула Приходьку обвинувачення в підготовці теракту та незаконному виготовленні вибухових речовин.

Раніше, 8 лютого 2019 року, ФСБ трусила хату Олега Приходька в селі Ореховому Сакського району. Силовики вилучили тоді українську символіку, прапори ВО «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку та компактдиски. Після трусу Приходька відвезли до Сімферополя на допит, на якому розпитували про його діяльність і зв’язки на т. зв. материковій частині України. У червні 2016 року російські силовики затримували активіста через українські номерні знаки на авті.

16 січня 2020 року стало відомо, що Приходьку висунули нове обвинувачення – у «незаконних придбанні, переданні, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв».

На початку лютого стало відомо, що Приходька також обвинуватили у плануванні підриву будівлі генерального консульства РФ у Львові.

7 квітня цього року повідомлено, що Приходька доставили до СІЗО в Ростові-на-Дону.

1 жовтня на засіданні Південного окружного військового суду в Ростові-на Дону Приходько заявив, що «відкриє собі вени», якщо тюремники не передадуть йому ліки, які відправили для нього в СІЗО родичі.

Наприкінці листопада 2020 року Омбудсман Людмила Денісова повідомила про критичне погіршення стану здоров’я Олега Приходька. Денісова зазначила, що через різке погіршення слуху Приходько позбавлений права на справедливий суд та ефективний засіб юридичного захисту. Неодноразові звернення адвоката українця до суду з клопотанням про проведення кваліфікованого медичного обстеження та лікування залишилися без уваги. До того ж, активіста утримують у погано освітленій камері, у якій відсутня належна вентиляція, норми санітарної площі на одну особу не дотримуються. Умови тримання антисанітарні – є щури, а також таргани та інші комахи.

 Поділитися