MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ВООЗ перевірить українські тюрми

17.12.2020   
ХПГ-інформ
Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я мають оцінити, наскільки пенітенціарна система України готова протистояти спалахам хвороб.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я мають оцінити, наскільки пенітенціарна система України готова протистояти спалахам хвороб – як інфекційного, так і неінфекційного походження. Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров’я.

Напередодні головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко зустрівсяі з доктором Аною Каріною Ферейра-Боргес, керівником Програми «Алкоголь і заборонені наркотики та охорона здоров’я у тюрмах» Європейського офісу ВООЗ із профілактики неінфекційних захворювань та боротьби з ними.

Віктор Ляшко та Ана Каріна Ферейра-Боргес (фото: пресслужба МОЗ)


«У світі існують різні моделі управління медичними системами у «закритих» умовах, але всі вони мають беззаперечно базуватися на принципах пріоритетності права кожної людини на захист життя та здоров’я», – заявила доктор Ана Каріна Ферейра-Боргес.

В свою чергу Віктор Ляшко зазначив: «ВООЗ має значний досвід у розробці та втіленні програм щодо удосконалення медичної допомоги людям, які знаходяться у закладах пенітенціарної системи. Повний шлях подібної оцінки вже пройшли Фінляндія, Велика Британія та Португалія. Україна – на черзі».

Чиновник наголосив, що вже створено платформу для взаємодії між Міністерством охорони здоров’я, Міністерством юстиції, Національною службою здоров’я та іншими партнерами щодо координації цивільної та пенітенціарної медицини. 


Нагадаємо, Комітет Міністрів Ради Європи закликав український уряд надати детальну інформацію про заходи, які вживаються для поліпшення рівня медичної допомоги особам, що перебувають під вартою, з урахуванням Заяви про принципи щодо лікування осіб, позбавлених волі, у контексті пандемії коронавірусного захворювання, наведені Європейським комітетом щодо запобігання катуванням у березні 2020 року.

У свою чергу українські правозахисники неодноразово наголошували: оскільки медичне обслуговування в тюрмах не інтегроване у загальну систему охорони здоров’я, установи виконання покарань не включені до національного плану реагування на COVID-19. Це відбивається на рівні дотримання у в’язницях санітарних норм, а також на можливостях тестування хворих та контактних.

Харківська правозахисна група опублікувала дослідження «Про готовність кримінально-виконавчої системи України до протидії поширенню COVID-19». «Неналежні умови тримання в кримінально-виконавчих установах становлять найбільшу небезпеку для суспільства навіть без наявності загрози неконтрольованого розповсюдження інфекційних захворювань. Надмірна скупченість засуджених, неналежні матеріально-побутові та санітарно-гігієнічні умови, відсутність адекватного, а іноді взагалі будь-якого медичного забезпечення, високий рівень інфекційних та хронічних захворювань серед засуджених – все це далеко не вичерпний перелік тих проблем, які мають ознаки системних в кримінально-виконавчій системі України», – йдеться в дослідженні.


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

 Поділитися