MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Книга «Справа Василя Стуса» – призначено дату апеляції

18.12.2020   
ХПГ-інформ
Засідання Апеляційного суду м. Києва щодо книги Вахтанга Кіпіані відбудеться 21 січня 2021 року.

Засідання Апеляційного суду м. Києва щодо книги Вахтанга Кіпіані відбудеться 21 січня 2021 року, повідомляє Радіо Свобода.

«Розгляд апеляційної скарги на рішення Дарницького районного суду Києва від 19 жовтня призначено на 21 січня 2021 року 14:00», – наводить видання слова речниці Апеляційного суду м. Києва Тетяни Геведзе.

У книзі «Справа Василя Стуса» журналіст та історик Вахтанг Кіпіані опублікував архівні документи КДБ про суд над поетом і дисидентом. Віктор Медведчук був на процесі державним захисником Стуса. Йому часто закидають порушення адвокатської етики щодо підзахисного. Книга вийшла друком у травні 2019 року. У вересні того ж року Медведчук звернувся до суду із вимогою заборонити книгу як таку, що містить «висловлювання, які не відповідають дійсності».

19 жовтня Дарницький районний суд частково задовольнив позов Медведчука проти Вахтанга Кіпіані та видавництва «Vivat» про заборону видання і поширення книги «Справа Василя Стуса». «Зобов’язати Кіпіані та видавництво „Vivat“ видалити з книжки із розділів „Кримінальна справа №5. Книга життя і смерті Василя Стуса“ та „Чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса“ інформацію про особу Медведчука. Заборонити Кіпіані і видавництву „Vivat“ розповсюджувати надрукований тираж книжки „Справа Василя Стуса“ і подальше його тиражування до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука», – йдеться в ухваленому рішенні. Зокрема суд заборонив наступні фрази з книги: «...чи була можливість у Стуса обрати „менше зло“. Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»; «...Медведчук на суді визнав, що всі „злочини“, нібито вчинені його підзахисним, „заслуговують на покарання“»; «...він фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?»; «...розпинав поета призначений державою адвокат Медведчук»»; «...шістка комуністичної системи Медведчук…»; «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КДБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?».

2 листопада видавництво «Vivat» доповнило новий наклад книги рішенням Дарницького райсуду Києва щодо її заборони. Текст судового рішення розмістили на форзацах.

 Поділитися