MENU

Доповідь Уряду України за наслідками візиту до України Європейського Комітету із запобігання катуванням та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (КЗК) 4–13 серпня 2020 року

19.12.2020

Відповідно до статті 7 Європейської Конвенції про запобігання катуванням та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, делегація Комітету здійснила візит до України з 4 до 13 серпня 2020 року. Візит видався Комітету «необхідним за даних обставин» (див. стаття 7, пункт 1 Конвенції) та був шістнадцятим візитом Комітету до України.

Головною метою візиту був огляд поводження з особами, які перебувають під вартою в пенітенціарних установах, зокрема, у двох виправних колоніях у Харківській області, а саме, колоніях № 25 та № 100. До того ж, делегація Комітету вперше відвідала колонію № 77 у Бердянську. Візит до колонії № 100 також надав можливість оглянути становище осіб, засуджених до довічного ув’язнення.

Делегація також відвідала слідчі ізолятори у Харкові та Запоріжжі, а також Темнівську міжобласну лікарню № 100 з метою опитування ув’язнених, переведених з вищезгаданих пенітенціарних установ.

Ще однією метою візиту було дослідження заходів, вжитих слідчими органами стосовно скарг ув’язнених на жорстоке поводження з боку працівників в’язниць. Зокрема, делегація звернула увагу на розслідування конкретних скарг на фізичне жорстоке поводження з ув’язненими в колонії № 25 у Харкові та колонії № 77 у Бердянську.

Оригінал 16-ї Доповіді англійською див. тут: https://coe.int/en/web/cpt/-/the-cpt-publishes-report-on-ukrai-1

Скачати повний текст Доповіді у форматі MS Word

 Поділитися