MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Політв’язень Шумков цими днями має повернутися в Україну

22.12.2020   
ХПГ-інформ
Українець Олександр Шумков, засуджений російським судом за обвинуваченням «в участі в екстремістській організації», 24 грудня повертається додому. Про це повідомила Омбудсман Людмила Денісова.

Український військовослужбовець Олександр Шумков, засуджений російським судом за обвинуваченням «в участі в екстремістській організації» до 4 років позбавлення волі, 24 грудня має повернутися додому. Про це вчора, 21 грудня, повідомила Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова на конференції «Депутате, допоможи бранцям Кремля», передає видання Тиждень.ua.

«24 грудня з російської в’язниці на Батьківщину повертається Олександр Шумков. Також отримала відповідь від уповноваженого з прав людини в Росії Тетяни Москалькової про можливість відвідати українських політв’язнів», – сказала Денісова.

Омбудсман нагадала, що на цей час Росія переслідує з політичних мотивів 130 українців.


Нагадаємо, Олександр Шумков відбуває покарання у м. Торжок у тій самій колонії, у якій перебував український політв’язень Володимир Балух до обміну.

Офіційно Шумков був затриманий і взятий під варту 6 вересня 2017 року. Його родичі стверджують, що він зник 17 серпня 2017 року. За версією захисту, Шумков як дізнавач української військової прокуратури їхав на зустріч з інформатором, який мав надати йому відомості про постачальників наркотичних засобів з території «ДНР» і «ЛНР» до Одеської та Дніпропетровської областей. Неподалік від російсько-українського кордону, на місці зустрічі з інформатором, на авто, у якому їхав Шумков, нібито був скоєний напад. У непритомному стані Шумкова вивезли на територію РФ.

4 грудня 2018 року Севський районний суд Брянської області засудив Шумкова до 4 років позбавлення волі в колонії загального режиму за обвинуваченням у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 282.2 КК РФ (участь у діяльності екстремістської організації). За версією слідства, він нібито є членом забороненого в РФ «Правого сектору».

Відомо, що Шумков брав участь у подіях на Майдані, у 2014 році працював охоронцем лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша, після чого служив у ЗСУ. На момент затримання, як стверджують родичі Шумкова, він не був членом організації.

Наприкінці травня 2019 року ПЦ «Меморіал», який вважає Шумкова політв’язнем, повідомив, що його примістили на пів року до ПКТ (приміщення камерного типу) як «злісного порушника» правил внутрішнього розпорядку.

У середині жовтня 2019 року Уповноважена ВР України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Шумков оголосив голодування «у зв’язку з систематичним порушенням адміністрацією виправного закладу його прав та посиленням на нього психологічного тиску співробітниками цього закладу».

На початку листопада 2020 року сестра політв’язня Людмила повідомила про побиття Шумкова співробітником російської колонії. За весь час незаконного ув’язнення в Олександра не було жодного спокійного дня, зазначила тоді Людмила.

 Поділитися