MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Масове побиття в’язнів у ПВК-90 на Херсонщині

23.12.2020   
Андрій Діденко
До громадської приймальні ХПГ надійшла інформація про масове побиття 22 грудня 2020 року засуджених, переміщених з ліквідованої Бучанської виправної колонії № 85 до Північної виправної колонії № 90 (місто Херсон).

До громадської приймальні ХПГ надійшла інформація про масове побиття 22 грудня 2020 року засуджених, переміщених з ліквідованої Бучанської виправної колонії № 85 до Північної виправної колонії № 90 (місто Херсон).

Харківська правозахисна група систематично і послідовно добивається розвантаження закладів позбавлення волі у зв’язку з пандемією COVID-19, а саме намагається донести до керівництва країни думку, що не можна приховувати кількість хворих і потрібно проводити тестування ув’язнених і персоналу пенітенціарних закладів. Адже приховування керівництвом Міністерства юстиції, зокрема, міністром Денисом Малюською фактів захворювання в місцях позбавлення волі, а також декларування відсутності поширення коронавірусу може закінчитися трагічно для тисяч людей.

Проте керівництво пенітенціарної системи розвантаження проводить в інший спосіб. Закриваються, як нерентабельні, виправні заклади в різних куточках країни. Так, попри заклики правозахисників не робити цього, була ліквідована Бучанська виправна колонія № 85 у Київській області. При БВК-85 містилася багатопрофільна лікарня, розрахована на 120 місць – єдиний заклад в Україні, де проводили урологічні операції. Як далі буде відбуватися таке лікування, невідомо.

Через карантин засуджені позбавлені права на тривалі побачення, обмежено візити без попереджень для правозахисників і журналістів.

Проте без обмежень працюють садисти і кати, які, користуючись додатковими засобами закритості системи, демонструють свої здібності до тортур і схильність до насильства – до громадської приймальні ХПГ надійшла інформація про масове побиття 22 грудня 2020 року засуджених, переміщених з БВК-85 до Північної виправної колонії № 90 (місто Херсон).

Ми звертаємося до заступника Херсонської обласної прокуратури Олександра Михаліка та прокурора відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру Сергія Донева, а також прокурора Херсонської місцевої прокуратури Родіона Переходи з вимогою про негайну перевірку інформації про масові побиття і знущання над засудженими з боку персоналу ПВК-90, що відбулися 22.12.2020 та вжиття заходів відповідного державного реагування на захист конституційних прав людини.

Звертаємося до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової з проханням вжити невідкладних заходів для перевірки зазначеної інформації регіональним представником Уповноваженого в Херсонській області.

Закликаємо начальника ПВК-90 Євгена Соболева не приховувати порушення прав людини в установі та сприяти ефективному і фаховому розслідуванню інциденту.

Ми в подальшому спостерігатимемо за розвитком подій.


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

 Поділитися