MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Суд зобов’язав МВС видалити дані про неіснуючу судимість

24.12.2020   
Денис Волоха
Для видалення інформації про судимість, внесеної до бази даних помилково, МВС просило харків'янина надати виправдувальний вирок або довідку про відбуття покарання.

© uzhgorod.net.ua

Для видалення інформації про судимість, внесеної до бази даних помилково, МВС просило харків'янина надати виправдувальний вирок або довідку про відбуття покарання.

Другий апеляційний адміністративний суд у Харкові зобов’язав Міністерство внутрішніх справ видалити зі своєї бази даних помилкову інформацію про судимість мешканця передмістя Харкова Сергія.

Про це написав юрисконсульт ХПГ Миколай Соболь, який представляє у суді Сергія.

«Мешканець передмістя Харкова Сергій Дмитрович у 2018-му році звернувся до уповноважених органів за довідкою про відсутність судимості. Після отримання довідки був шокований її змістом. Відповідно до цього документу, він начебто є особою, що притягається до кримінальної відповідальності в рамках кримінальних справ від 1996-го року», — написав представник ХПГ у фейсбуці.

За словами Миколая Соболя, Сергій вимагав від органів внутрішніх справ видалити неправдиві відомості про судимість, проте йому відмовили, пояснивши, що можуть лише внести інформацію, а видалити — ні.

Для видалення відомостей про судимість у міністерстві просили Сергія надати виправдувальний вирок або довідку про відбуття покарання, — стверджує Соболь. «Цікаво, як можна їх дістати зі справ, яких не існує?»

Прокуратура відкрила кримінальне провадження, у межах якого визнала, що інформація про судимість Сергія була внесена до бази даних помилково, однак у МВС видаляти відомості про судимість все одно відмовились, — зазначає Миколай Соболь.

«Ми звернулись до адміністративного суду з вимогою визнати такі дії МВС незаконними і протиправними та зобов'язати усунути невідповідну дійсності інформацію», — пише юрисконсульт Харківської правозахисної групи.

© Niko Sobol

Суд першої інстанції розглядав справу пів року та відмовив у задоволенні позовних вимог.

Апеляційний суд скасував рішення попередньої інстанції та задовольнив вимоги Сергія до МВС.

 Поділитися