MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Суд зобов’язав МВС видалити дані про неіснуючу судимість

24.12.2020   
Денис Волоха

© uzhgorod.net.ua

Для видалення інформації про судимість, внесеної до бази даних помилково, МВС просило харків'янина надати виправдувальний вирок або довідку про відбуття покарання.

Другий апеляційний адміністративний суд у Харкові зобов’язав Міністерство внутрішніх справ видалити зі своєї бази даних помилкову інформацію про судимість мешканця передмістя Харкова Сергія.

Про це написав юрисконсульт ХПГ Миколай Соболь, який представляє у суді Сергія.

«Мешканець передмістя Харкова Сергій Дмитрович у 2018-му році звернувся до уповноважених органів за довідкою про відсутність судимості. Після отримання довідки був шокований її змістом. Відповідно до цього документу, він начебто є особою, що притягається до кримінальної відповідальності в рамках кримінальних справ від 1996-го року», — написав представник ХПГ у фейсбуці.

За словами Миколая Соболя, Сергій вимагав від органів внутрішніх справ видалити неправдиві відомості про судимість, проте йому відмовили, пояснивши, що можуть лише внести інформацію, а видалити — ні.

Для видалення відомостей про судимість у міністерстві просили Сергія надати виправдувальний вирок або довідку про відбуття покарання, — стверджує Соболь. «Цікаво, як можна їх дістати зі справ, яких не існує?»

Прокуратура відкрила кримінальне провадження, у межах якого визнала, що інформація про судимість Сергія була внесена до бази даних помилково, однак у МВС видаляти відомості про судимість все одно відмовились, — зазначає Миколай Соболь.

«Ми звернулись до адміністративного суду з вимогою визнати такі дії МВС незаконними і протиправними та зобов'язати усунути невідповідну дійсності інформацію», — пише юрисконсульт Харківської правозахисної групи.

© Niko Sobol

Суд першої інстанції розглядав справу пів року та відмовив у задоволенні позовних вимог.

Апеляційний суд скасував рішення попередньої інстанції та задовольнив вимоги Сергія до МВС.

 Поділитися