MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Справу Юрія Дмитрієва передано до касаційної інстанції

28.12.2020   
ХПГ-інформ
Петрозаводський міський суд відклав розгляд справи голови карельського «Меморіялу» на невизначений строк у зв’язку з передачею її на розгляд до Третього касаційного суду загальної юрисдикції в Санкт-Петербурзі.

Чергове засідання з перегляду справи голови карельського «Меморіялу» історика Юрія Дмитрієва мало відбутися 24 грудня о 10:30. Після близько години очікування адвокат Віктор Ануфрієв став з’ясовувати причину затримки. Секретарка судді повідомила, що засідання скасоване, тому що справу скеровано до касаційного суду.

У другій половині дня секретарка повідомила адвокату телефоном, що засідання розпочалося о 14:30, і поцікавилася, чи з’явиться на ньому захисник Дмитрієва. На той час адвокат уже не мав можливости взяти участи у процесі. Проте засідання відбулося, його результат – відкладення розгляду справи на невизначений термін у зв’язку з передачею її на розгляд до Третього касаційного суду загальної юрисдикції в Санкт-Петербурзі.

Про це повідомив Правозахисний центр «Меморіял».


Петрозаводський міський суд 24 листопада розпочав вже числом третій (!) судовий процес за одними й тими ж обвинуваченнями проти голови карельського «Меморіялу». Суд вже двічі визнав Юрія Дмитрієва невинним у виготовленні дитячої порнографії та скоєнні розпусних дій щодо неповнолітньої прийомної дочки. За статтею про незаконне зберігання зброї він визнаний винним у 2018 році, а у 2020 році виправданий. У першому (квітень 2018 року) та другому (липень 2020 року) процесах вироки міського суду були скасовані на стадії апеляції та відправлені на перегляд.

За обвинуваченням у «скоєнні насильницьких дій сексуального характеру щодо неповнолітньої» в липні 2020 року Юрія Дмитрієва визнано винним і засуджено до позбавлення волі строком на 3,5 роки (з яких більш ніж три роки він вже відбув у режимі попереднього ув’язнення). У вересні 2020 року Верховний суд республіки Карелія змінив покарання на 13 років у колонії суворого режиму, вирок набув чинности.

Юрій Дмитрієв подав касаційну скаргу на вирок, ухвалений Верховним судом Карелії. Суд прийняв скаргу з третього разу.


Голова карельського відділення ПЦ «Меморіал» Юрій Дмитрієв з 1990-х років займається дослідженнями репресій у Карелії, у тому числі пошуками місць розстрілів і поховань. За його активної участі в 1997 році знайдено одне з найбільших поховань на північному заході Росії – в урочищі Сандармох. Протягом багатьох років Дмитрієв займається його меморіялізацією й організацією днів пам’яти. Він – укладач книг пам’яти «Поминальні списки Карелії», «Місце розстрілу Сандармох». Навесні 2017 року видано ще дві підготовлені Дмитрієвим книги – «Червоний бор» і «Їх пам’ятає Батьківщина».

Цього року Юрій Дмитрієв став лауреатом франко-німецької премії «За права людини і верховенство права», яка вручається за внесок у захист та просування прав людини у своїй країні та на міжнародному рівні.


Читайте також: Процес Юрія Дмитрієва – навіщо суд так поспішає? (думка юристки ПЦ «Меморіял» Марини Агальцової про те, чому Петрозаводський суд так поспішав починати перегляд справи).

 Поділитися