MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Справа проти журналіста «за організацію масового заходу»

29.12.2020   
ХПГ-інформ
Громадському журналісту і кореспонденту видання «Грани.ру» Вілену Темер’янову, який на початку листопада виконував редакційне завдання біля підконтрольного московській владі суду, закидають «організацію масового заходу».

Учора, 28 грудня, вранці в селищі Вільне Джанкойського району затримали громадського журналіста і кореспондента видання «Грани.ру» Вілена Темер’янова. Першим про це повідомило громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає сайт проєкту «Крым.Реалии».

Вілен Темер’янов, 3 листопада 2020 року (фото з сайту krymr.org)


Дружина журналіста розповіла, що вони збиралися їхати до родичів у Красноперекопськ.

«Не завелася машина. Поки він намагався зрозуміти причину поломки, під’їхали троє співробітників. Вони стали казати: „Що ви нас обманюєте? Ні в який Красноперекопськ ви не їдете!“ Видимо, раніше вони чоловікові протелефонували. Я в машині сиділа з сином. Чоловік перший став вимагати їхні документи, але вони ніби не чули його. Потім я стала питати про їхні документи. Але вони не показували ніяких документів. Казали, що „все в суді розкажуть“, у Сімферополі. Вони заблокували його з двох боків, створили йому глухий кут», – розповіла жінка.

Співробітники поліції примусово посадили Темер’янова в авто й увезли з дому.

Пізніше адвокат Еміль Курбедінов повідомив, що Темер’янова привезли в підконтрольний московській владі Центральний районний суд Сімферополя. «Адмінматеріял – нібито за організацію масового заходу», – зазначив адвокат.


3 листопада Вілена Темер’янова, який виконував редакційне завдання, затримали біля підконтрольного Кремлю Кримського гарнізонного військового суду в Сімферополі, де зібралися люди на підтримку фігурантів красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір». Тоді щодо журналіста склали два протоколи за «порушення учасником публічного заходу проведення зборів, мітингу, демонстрації, походу або пікетування» (ст. 20.2.5 КоАП РФ) та «невиконання правил поведінки при введенні режиму підвищеної готовности» (ст. 20.6.1. КоАП РФ).


Також адвокат Курбедінов повідомив, що у протоколі вказали неправильну інформацію про сімейний стан журналіста.

«У протоколі зазначають, що Темер’янов не одружений і не має дітей. Хоча він одружений і на утриманні троє малолітніх дітей, один з них із інвалідністю», – написав адвокат у фейсбуку.

Адвокат Еміль Курбедінов (архівне фото: krymr.org / RFE/RL)


Пізніше «Крым.Реалии» повідомили, що згаданий суд переніс розгляд адміністративної справи Вілена Темер’янова на 30 грудня у зв’язку із «закінченням робочого часу». Зазначено, що затриманого та його захисника запросили до зали засідань приблизно о 18:40.

«Ми чекали в суді з 12:00 початку засідання, Вілен був узагалі затриманий близько 8:00, однак суд переніс засідання на 30 грудня на 10:00 у зв’язку із закінченням робочого часу. Я ознайомився з матеріялами справи, жодних доказів абсолютно не було – тільки рапорти співробітників поліції, у яких ідеться, що саме Вілен був організатором якихось акцій. Ми долучили до матеріялів справи редакційне завдання Вілена, у якому чітко написано, що він прибув готувати репортаж про судове засідання», – сказав адвокат Курбедінов.

Після того, як його випустили з судової зали, Темер’янов заявив, що вважає адміністративну справу проти себе тиском на журналістів.

«Співробітники поліції знали, як хто я там перебуваю, бачили моє редакційне завдання, проте вони все це проігнорували, це ніщо інше, як тиск на журналістів, які доносять інформацію до людей. Для співробітників поліції, наскільки я розумію, журналісти – це вороги», – сказав Темер’янов.

 Поділитися