MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

НСЖУ: Карантин – нова небезпечна тема для журналістів

13.01.2021   
ХПГ-інформ
Минулого року на представників масмедіа було скоєно 77 нападів. 14 разів фізичну силу щодо журналістів застосовували порушники карантину.

Минулого року на представників масмедіа було скоєно 77 нападів. 14 разів фізичну силу щодо журналістів застосовували порушники карантину. Про це повідомляє Національна спілка журналістів України (НСЖУ).

«Загальна кількість постраждалих працівників медіа ще більша – 101, адже часто фіксуються напади на знімальні групи або групи журналістів. У 2019 році трапилися 75 інцидентів застосування сили до журналістів, у яких постраждали 86 медійників», – йдеться у повідомленні. Експерти пов’язують таке зростання рівня агресії із психологічною напругою в суспільстві через численні карантинні обмеження.

Наприклад, 29 квітня київська поліція перешкоджала роботі журналістів Нromadske.ua, які висвітлювали протести підприємців проти карантинних заходів. Щодо кореспондента Богдана Кутєпова правоохоронціі застосували силу та зламали його техніку.

Найчастіше в конфліктні ситуації потрапляли журналісти у Київському регіоні. Тут минулого року зафіксовано 26 випадків фізичної агресії щодо працівників ЗМІ. Друге місце в антирейтингу посідає Одеська область – 9 інцидентів.

– Нині в суспільстві немає розуміння суті професії й важливості місії, яку виконують журналісти. Цькування, свідоме залякування, грубе перешкоджання професійній діяльності для декого – своєрідна норма. І це робить професію журналіста небезпечною, – заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

«Представники поліції чи різних правоохоронних структур застосовували силу до медійників 6 разів, посадовці, депутати й чиновники – 4 рази. Один випадок відбувся із застосуванням зброї», – наголошують у НСЖУ і нагадують про системну безкарність за злочини проти журналістів.

Так, за інформацією Спілки, відсутній прогрес у розслідуванні вбивства черкаського журналіста Вадима Комарова. У травні 2019 року його жорстоко побили, після чого він впав у кому та за півтора місяці помер.


Нагадаємо, 7 жовтня 2020 року на журналістку та режисерку документального фільму «Закрий рота!» напали правоохоронці. Вона знімала засідання виборчої комісії у селі Гатне Київської області. Місцеві жителі повідомляли, що до села на підтримку одного з кандидатів приїхали автобуси з так званими тітушками, а також поліцейські патрулі. Журналістка, що працює над фільмом про утиски свободи слова, намагалася зафільмувати все, що відбувалося. Правоохоронці заважали їй та вирвали з рук камеру.

30 жовтня у Волновасі журналісту Володимиру Грабовенку зламали руку і ногу.

 Поділитися