До суду передали 16 обвинувальних актів щодо злочинів, скоєних проти журналістів
Минулого року правоохоронці зареєстрували 249 кримінальних проваджень щодо злочинів, які були скоєні проти представників масмедіа. Лише в 16 випадках справа дійшла до суду. Про це повідомляє Інститут масової інформації із посиланням на Офіс генерального прокурора.
Так, до суду передали 10 проваджень за статтею 171 ККУ («Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів»), п’ять кримінальних проваджень за статтею 345-1 («Погроза або насильство щодо журналіста»), кримінальне провадження за статтею 347-1 («Умисне знищення або пошкодження майна журналіста»).
Загалом найбільше кримінальних проваджень було зареєстровано за статтею 171 ККУ («Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів») – 192.
Як ми повідомляли, минулого року в Україні на представників масмедіа було скоєно 77 нападів. 14 разів фізичну силу щодо журналістів застосовували порушники карантину.
За інформацією Міжнародної Федерації Журналістів (МФЖ) у 2020 році у світі було вбито 60 журналістів. Найбільш небезпечно було працювати журналістом у Азіатсько-Тихоокеанський регіоні та Латинській Америці. Тут зафіксували 27 та 17 вбивств відповідно.
Нагадаємо, 7 жовтня 2020 року на журналістку та режисерку документального фільму «Закрий рота!» напали правоохоронці. Вона знімала засідання виборчої комісії у селі Гатне Київської області. Місцеві жителі повідомляли, що до села на підтримку одного з кандидатів приїхали автобуси з так званими тітушками, а також поліцейські патрулі. Журналістка, що працює над фільмом про утиски свободи слова, намагалася зафільмувати все, що відбувалося. Правоохоронці заважали їй та вирвали з рук камеру.
30 жовтня у Волновасі журналісту Володимиру Грабовенку зламали руку і ногу.