MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Донбасі сім тисяч квадратних кілометрів забруднено мінами

20.01.2021   
ХПГ-інформ
Вибухонебезпечними предметами забруднені близько семи тисяч квадратних кілометрів на територіях Донецької та Луганської областей, що перебувають під контролем України.

Вибухонебезпечними предметами забруднені близько семи тисяч квадратних кілометрів земель на території Донецької та Луганської областей, що перебуває під контролем України. Про це з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомляє Радіо Свобода.

Біля Мар’їнки (вересень, 2017)


«За оперативними даними Міністерства оборони України на підконтрольній уряду території України площа критично забруднених мінами та вибухонебезпечними предметами може складати близько 7 тисяч квадратних кілометрів», – розповіли в Мінреінтеграції. Втім, ця інформація є неточною, оскільки «збройна агресія Росії на Донбасі триває».

Рівень забруднення мінами окупованих територій встановити неможливо, але місія ОБСЄ повідомляє про небезпечні знахідки у так званих ДНР та ЛНР. Так, наприклад, 27 грудня в полі поблизу Широкої Балки безпілотник зафіксував приблизно 400 протитанкових мін. За оцінкою ОБСЄ, ці міни належать збройним формуванням.


В ООН назвали загальне число жертв бойових дій на Донбасі за весь час конфлікту – з 14 квітня 2014 року до 31 липня 2020 року загинуло понад 13 тисяч людей, поранено – за різними оцінками від 29,5 до 33,5 тисяч.

Україна посідає третє місце в світі за загальною кількістю жертв, що постраждали від мін та вибухонебезпечних залишків війни. Згідно з Річним звітом Landmine Monitor 2018, попереду лише Афганістан і Сирія.

 Поділитися