MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

День пам’яті жертв Голокосту: Заява Високого представника ЄС/Віце-президента Жозепа Борреля

27.01.2021    джерело: eeas.europa.eu
Необхідно зберегти пам’ять про шість мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які стали жертвами жорстоких вбивств нацистів. Ми боротимемося з антисемітизмом та передамо обіцянку «НІКОЛИ ЗНОВУ» наступним поколінням європейців. Такою є моя обіцянка у День пам’яті жертв Голокосту.

Італійський письменник Прімо Леві, який пережив Голокост і став першим, хто детально описав криваві злочини, які мали місце в Aушвіці, сказав: «Ми не розуміємо [фашизму], але ми можемо і повинні розуміти його витоки, та пильнувати – адже те, що сталося, може повторитися знову. Тож обов’язок кожного – замислитися про те, що відбулося».

Через 76 років після звільнення Аушвіц-Біркенау ці слова є актуальними, як ніколи. У розпал пандемії COVID-19 ми бачили, як поряд із епідеміологічною ситуацією загострювалася ненависть по відношенню до багатьох меншин у всьому світі, в тому числі через поширення антисемітських теорій змови та мови ворожнечі до євреїв, зокрема в соціальних мережах.

Ми також спостерігали поширення – в тому числі, в Європі – огидних теорій, метою яких є делегітимізація історії шляхом заперечення Голокосту. ЄС працюватиме над продовженням рішучої боротьби проти антисемітизму та дискримінації як в Європейському Союзі, так і за його межами, впроваджуючи майбутню Стратегію ЄС щодо боротьби з антисемітизмом та нещодавно ухвалений План дій ЄС з прав людини та демократії (2020-2024). Ми ніколи не погодимось із запереченням Голокосту і не ігноруватимемо таке заперечення, будемо рішуче боротися з будь-якими проявами антисемітизму, нетерпимості, агресії чи насильства проти будь-якої особи чи спільноти на основі її етнічного походження, релігії чи переконань.

Найкращою протиотрутою від антисемітизму залишаються знання. ЄС і надалі працюватиме в рамках багатосторонніх форматів, зокрема в ООН, для підтримки ефективної політики пам’яті, захисту свободи релігії та переконань, запобігання геноциду, захисту історичних та релігійних пам’яток, а також сприяння освіті, документуванню свідчень та дослідженням щодо Голокосту. Ми несемо відповідальність перед жертвами, тими, хто вижив та майбутніми поколіннями.

Необхідно зберегти пам’ять про шість мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які стали жертвами жорстоких вбивств нацистів. Ми боротимемося з антисемітизмом та передамо обіцянку «НІКОЛИ ЗНОВУ» наступним поколінням європейців. Такою є моя обіцянка у День пам’яті жертв Голокосту.

 Поділитися