MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Білорусь: У суботу та неділю затримано понад 150 людейБілорусь: «Ми переможемо!» – акції протесту триваютьБілорусь: «У рік бика без пацюка!»Білорусь: «Пацюк, іди!» – недільні акції протестуБілорусь: Недільні акції вперше відбулися без анонсівБілорусь: МВС створило базу учасників несанкціонованих акційБілорусь: Недільні «Марші народного обвинувачення» – близько 200 затриманихБілорусь: На «маршах волі» затримано понад 300 людейБілорусь: Навмисне створення негуманних умов утримання«Це абсолютне зло, яке має бути спинене» – Марія Колесникова про режим ЛукашенкаБілорусь: Марії Колесниковій висунули офіційне обвинуваченняHRW заявляє про необхідність розслідування тортур у БілорусіЗаява нобелівської лауреатки Світлани АлексієвичСвободу Марії Колесниковій! (Заява Міжнародного Меморіялу)Білорусь: Недільний «Марш єдности» завершився брутальними затриманнямиЕксперти ООН закликають владу Білорусі припинити тортуриБілорусь: Під час вуличних протестів загинули принаймні п’ять людей, – правозахисникиБілорусь: Неділя, 16 серпняБілорусь: Субота 15 серпня – сьомий день протестівБілорусь: Головні події 14 серпня

Білорусь: У неділю протестувальники прийшли в центр Мінська

01.02.2021   
ХПГ-інформ
Люди вийшли на спільну прогулянку проспектом Незалежности без плакатів і прапорів. У центрі на протестувальників чекали автобуси силовиків. Під час розгону акції затримано близько 170 осіб.

Уперше протягом тривалого часу 31 січня традиційні недільні акції протесту проти фальсифікації президентських виборів, насилля силовиків та влади Олександра Лукашенка відбувалися не лише в мікрорайонах Мінська, а й у центрі білоруської столиці, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

Люди вийшли на спільну прогулянку проспектом Незалежности без плакатів і прапорів.

Згідно з оцінками видання «Наша Ніва», в акції взяли участь близько 2 тисяч людей, які домовлялися заздалегідь у районних чатах. У центрі на протестувальників чекали автобуси силовиків.

Затримання в центрі Мінська (фото: «Наша Ніва»)


За інформацією Правозахисного центру «Весна», під час розгону акції протесту затримано 167 людей. Більшість з них із РВВС Мінська доставили в тюрму на Окрестіна чекати суду. Трьох затриманих з відділів міліції госпіталізували. Неповнолітніх відпустили.

Волонтерська ініціятива «Списки Окрестіна» зібрала прізвища 169 затриманих.

Національний прапор на будинку в Мінську (фото: Радіо Свобода)


Як передає Радіо Свобода, 29 січня білоруське телебачення повідомило, що Генеральна прокуратура прийняла до розгляду «колективне звернення про незареєстровану символіку». У сюжеті йшлося, що понад 100 громадян Білорусі вимагають визнати екстремістським біло-червоно-білий прапор, «який у роки Великої Вітчизняної став символом звірств на білоруській землі. Відповідно, заборонити його публічну демонстрацію».

30 січня Координаційна рада[1] на сайті petitions.by створила петицію проти визнання біло-червоно-білого прапора екстремістським.

«Ми вважаємо, що заборона використання біло-червоно-білої символіки не обґрунтована нічим, крім політичного тиску на громадян, не згодних з діями чинної влади, – мовиться у петиції. – Ми достеменно знаємо, що заборона біло-червоно-білої символіки – це не бажання народу, а примха сотні людей».

Підписанти вимагають припинити переслідування білорусів за використання символіки, яка є нематеріяльною культурною цінністю, а також визнати біло-червоно-білий прапор історико-культурною спадщиною.

Петиція зібрала вже понад 50 тисяч підписів. Текст петиції буде розглядатися як колективне звернення громадян згідно з білоруським законом.

Як зазначає політичний оглядач Радіо Свобода Валерій Карбалевич, плани визнати біло-червоно-білий прапор екстремістським різко підвищують масштаб конфронтації у суспільстві.

«Тепер це просто „незареєстрована символіка“, за використання якої громадянина притягують до адміністративної відповідальності. Після визнання біло-червоно-білого прапора екстремістським його використання буде вважатися кримінальним злочином і каратися за статтею про екстремізм», – написав Карбалевич у своєму телеграм-каналі.

На думку аналітика, фактично оголосили війну не лише національній символіці, а й усьому білоруському (у автора – білорущині) як явищу. Знищуються крамниці, що по поширювали символіку, сувеніри, літературу в Мінську та інших містах країни, почалося переслідування книговидавців.

«Досі відбувалася боротьба за демократію з використанням національної символіки. Тепер виступ проти чинного режиму може перетворитися на національно-визвольний рух», – вважає Карбалевич.


У оприлюдненій 13 січня щорічній доповіді міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch у розділі, присвяченім Білорусі, зазначає, що після проблематичних президентських виборів 9 серпня, за результатами яких переможцем був оголошений Олександр Лукашенко, що незмінно керує країною з 1994 року, Білорусь охопили масові й переважно мирні протести. Влада відповіла довільними затриманнями тисяч демонстрантів, сотні з яких були піддані тортурам та недозволеному поводженню з боку співробітників силових структур.


Читайте також:

• Ольгерд Бахаревич. Останнє слово дитинства. Фашизм як спогад

• Валерій Карбалевич. Білорусь може перетворитися на один великий концтабір. Що чекає країну у випадку поразки протестів


[1] Громадське об’єднання, засноване в серпні 2020 року для подолання політичної кризи та забезпечення злагоди у суспільстві, а також для захисту суверенітету й незалежности Білорусі.

 Поділитися