MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Кількість українських політв’язнів у Росії та Криму збільшується – Денісова

02.02.2021   
ХПГ-інформ

Кількість українських політв’язнів на території Російської Федерації та окупованого нею Криму збільшується, навіть не зважаючи на повернення в Україну 35 людей у вересні 2019 року. Про це сказала Уповноважена Верховної Ради України Людмила Денісова у програмі радіо Крым.Реалии «Доброе утро, Крым».

«На сьогодні 109 людей перебувають у місцях несвободи, з них 33 людини перебувають у Криму окупованому, двоє відбувають покарання, 31 – у слідчому ізоляторі і один під судом. Решта перебуває у Російській Федерації, частина відбуває покарання, частина – у СІЗО», – сказала Денісова.

Вона зазначила, що 75 осіб зі 109 – кримські татари.

Процес звільнення та обміну українських в’язнів минулого року практично зупинився. Як каже Омбудсмен, причина полягає в тому, що Росія та «ОРДЛО» пов’язують це з Мінським процесом.

«Питання пов’язане з тим, що Російська Федерація та окупаційна влада Донецької та Луганської областей пов’язали питання, у тому числі звільнення тих громадян, які були арештовані, затримані й тепер перебувають у тюрмах з Мінським процесом», – каже Денісова.

ОРДЛО вимагає, що поки не будуть проведені певні процесуальні дії стосовно переданих у грудні 2019-го та у квітні 2020-го осіб, жодні питання щодо обміну та звільнення розглядатися не будуть. Денісова зазначила, що 3 грудня 2020 року зустрічалася в Донецьку з так званою уповноваженою, яка передала списки осіб, стосовно яких, на думку тієї сторони, обміни не завершені. Щоб якось зрушити процес, каже Денісова, відбулася велика нарада у міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова.

За словами Омбудсмена, переговори щодо обміну ведуться на всіх рівнях, проте, на її думку, через маніпулювання Російської Федерації не відбувається нічого. Однак Уповноважена висловила сподівання, що процес таки налагодиться.

Людмила Денісова каже, що перебуває у постійному контакті з російським уповноваженим з прав людини Тетяною Москальковою. Хоча мандат російського Омбудсмена не поширюється на питання обміну та звільнення, можна намагатися вирішувати питання гуманітарного плану, як от умови утримання, медичне обстеження. Денісова додала, що її офіс працює безпосередньо через уповноважених конкретних регіонів.

«Ми сконтактувалися і працюємо безпосередньо через уповноважених конкретних областей і пишемо, у тому числі, керівникам виправних колоній, і вони нам відповідають, дають докладні відповіді, звіти про те, що було зроблено, як… Але вірити цьому, самі розумієте, як? Кажуть: усе добре. Адвокати, на жаль, цього не підтверджують. Тому боремось далі. Чекаємо кожного дома», – сказала на завершення Людмила Денісова.

 Поділитися