MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Свобода – Рівність – Братерство»: українська журналістка отримала французьку премію з прав людини

04.02.2021   
ХПГ-інформ
Журналістка та режисерка Таїсія Кутузова стала лауреаткою щорічної премії з прав людини від Республіки Франція.

Журналістка та режисерка Таїсія Кутузова стала лауреаткою щорічної премії з прав людини «Свобода – Рівність – Братерство» від Республіки Франція, повідомляє Радіо Свобода.

Премію було започатковано в 1988 році. Нею відзначають організації та активістів, що працюють у сфері захисту та підтримки прав і свобод людини. Цього року на отримання премії претендували кандидати з двохсот держав світу. Окрім української журналістки, премію отримали громадські організації з В’єтнаму, Індії, Монголії та Танзанії.

Таїсію Кутузову нагороджено за документальний фільм «Закрий рота!» (Shut the fuck up!). У ньому йдеться про підлітка Сергія Чагарова, що намагається побороти корупцію в своєму селі. Йому погрожують і навіть підкидають на подвір’я вибухівку. Минулого року картину було показано під час Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

«Ця місцева та конкретна ситуація піднімає питання участі української молоді в управлінні суспільством та боротьби за чесність і справедливість у світі, що страждає від корупції», – цитує Радіо Свобода представників посольства Франції.

У жовтні минулого року під час зйомок на Таїсію Кутузову напали правоохоронці. Вона знімала засідання виборчої комісії у селі Гатне Київської області. Місцеві жителі повідомляли, що до села на підтримку одного з кандидатів приїхали автобуси з так званими тітушками, а також поліцейські патрулі. Журналістка намагалася зафільмувати все, що відбувалося. Правоохоронці заважали їй та вирвали з рук камеру. Поліцейські не представилися і не показали посвідчення. На аргументи, що вони перешкоджають роботі журналіста, не зважали. Пізніше чоловік у формі вибачився за дії колег. 


Таїсія Кутузова – режисерка та операторка з Криму. Навчалася в Українському католицькому університеті. Кілька років співпрацювала з «Радіо Свобода». Є співрежисеркою та операторкою короткометражних документальних фільмів «Живі і Нескорені» (2016) та «Молодість 1927» (2017). Фільмі «Закрий рота!» отримав нагороду Baltic Sea Docs під час Baltic Sea Forum for Docs у Ризі.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися