MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Суд виніс перший вирок за ‘законом про злодіїв у законі’

05.02.2021   
Денис Волоха

Depositphotos

Суд у Сумах засудив 65-річного чоловіка до 3-х років за ‘звернення до кримінального авторитета’.

Як пише Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції, у липні минулого року 65-річний сум’янин звернувся до місцевого «кримінального авторитета» з проханням повернути неіснуючий борг.

Після цього «кримінальний авторитет» став тиснути та погрожувати фізичною розправою мешканці Сум, представляючись від імені засудженого.

Поліцейські викрили злочин та 30-го жовтня 2020-го року передали справу до Ковпаківського районного суду міста Суми.

Із червня 2020-го року Кримінальний кодекс передбачає відповідальність за звернення до «вора в законі» для застосування «злочинного впливу». 

4-го лютого суд виніс вирок, яким призначив чоловікові 3 роки позбавлення волі. Врахувавши зізнання та пенсійний вік засудженого, суд звільнив його від відбування покарання з випробуванням на один рік.

«Досудове розслідування щодо дій `кримінального авторитета` триває», — додають у поліції.

Раніше сумська поліція оголосила підозру в «поширенні злочинного впливу» засудженому, що відбуває покарання.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися