MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Твіттер верифікував профіль «представництва МЗС Росії» у Криму

08.02.2021   
ХПГ-інформ
Користувачі помітили, що акаунт так званого відділення Міністерства закордонних справ Росії у Криму набув статусу офіційного: біля назви акаунту з’явилася «синя галочка». 

Користувачі помітили, що акаунт так званого відділення Міністерства закордонних справ Росії у Криму набув статусу офіційного: біля назви акаунту з’явилася «синя галочка».

Міністерство закордонних справ України закликало соцмережу заблокувати акаунт російського МЗС  в окупованому Криму. На своїй сторінці у Twitter перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джепарова заявила: «На додаток до двох наших попередніх заяв ми повторюємо, що абсолютно неприйнятно ставити так званому Міністерству закордонних справ РФ у Криму верифікаційний знак у той час, коли міжнародна спільнота, включно з більшістю стран-членів ООН, чітко заявляють, що Крим – це частина України».

Користувачі відповіли на верифікацію окупаційного міністерства флешмобом: у топ соціальної мережі вийшли хештеги #TwitterSupportsTerrorism та #CrimeaIsUkraine.

Акаунт «представництва МЗС Росії» у Криму було створено ще в березні 2015 року.


Захоплення Криму російськими військами розпочалося 20 лютого 2014 року. Окупанти, що висадилися на півострові, не мали розпізнавальних знаків і відомі як «зелені чоловічки» (у російському інформаційному просторі їх називають «ввічливими людьми»). «Ввічливі люди» захопили сімферопольський аеропорт, Керченську паромну переправу, інші стратегічні об’єкти.

1 березня Держдума РФ проголосувала за введення військ на територію України. 16 березня у Криму відбувся «референдум» про статус півострова. За результатами «референдуму», які не визнали ні Україна, ні Європейський Союз, ні США, Росія включила Крим до свого складу – 18 березня Путін оголосив про приєднання Криму до РФ.

Потому почалися репресії російської влади щодо незгодних з окупацією кримчан, людей, які мають проукраїнську позицію, громадських активістів, кримських татар, зокрема за участь в організації «Хізб ут-Тахрір», що заборонена на території РФ, однак легально діє на території України.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними та засудили дії Російської Федерації. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова і називає свої дії «відновленням історичної справедливости».


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися