MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Моніторинговий візит до установи з невідомою назвоюМоніторинговий візит до Голопристанської виправної колонії № 7Моніторинговий візит до Північної виправної колонії № 90Моніторинговий візит до ДУ «Літинська виправна колонія № 123»Моніторинговий візит до ДУ «Стрижавська виправна колонія (№ 81)»Моніторинговий візит до Вінницької виправної колонії № 86Моніторинговий візит до ДУ «Диканівська виправна колонія № 12»Моніторинговий візит до Крижопільського виправного центру № 113Моніторинговий візит до ДУ «Вінницька установа виконання покарань № 1»Моніторинговий візит до ДУ «Ладижинська виправна колонія № 39»Моніторинговий візит до Могилів-Подільської виправної колонії № 114Моніторинговий візит до ДУ «Сокирянська виправна колонія (№ 67)»Моніторинговий візит до Дружелюбівського виправного центру № 1Моніторинговий візит до Вільнянської установи виконання покарань № 11Моніторинговий візит до ДУ «Софіївська виправна колонія № 55»Моніторинговий візит до ДУ «Оріхівська виправна колонія (№ 88)»Моніторинговий візит до Кам’янської виправної колонії № 101Моніторинговий візит до Вільнянської виправної колонії № 20Звіт про моніторинговий візит до Біленківської виправної колонії № 99Моніторинґовий візит до ДУ «Торецька ВК № 2»

«Велика приватизація в’язниць» починається

09.02.2021   
ХПГ-інформ
Вже цього місяця на аукціон виставлять перший лот: Ірпінський виправний центр № 132. Стартова ціна – 220,2 млн грн.

Вже цього місяця на аукціон виставлять перший лот: Ірпінський виправний центр №132, йдеться в повідомленні на сайті Мінюсту. Стартова ціна – 220,2 млн грн. Міністерство юстиції та Фонд державного майна готують до приватизації майновий комплекс цієї установи.

«Ірпінський виправний центр (№132)» розташований у селищі міського типу Коцюбинське Київської області. До столиці недалеко: відстань до станції метро «Академмістечко» – всього 6 км. Заклад було законсервовано в серпні 2019 року. Площа будівель складає 28 141,70 кв.м. У Мін’юсті вважають, що це місце ідеальне для створення бізнес-центру, логістичного комплексу, і навіть для житлової забудови.   

«Об'єкт має чудовий інвестиційний потенціал. Загальна площа земельної ділянки складає 8,3 га. Підведені комунікації: водовідведення і водопостачання, електрика тощо. Поруч – залізнична гілка, що дозволить новому власнику забезпечити чудову логістику. Крім того, навколо об'єкта зведений новий житловий масив, поруч – великий парк, що створює чудові умови для забудови», – розповів заступник голови Фонду державного майна Тарас Єлейко.

«В рамках „Великої приватизації в’язниць“ плануємо виставити на прозорі аукціони майно 35-ти виправних закладів, що перебувають в „законсервованому“ стані. Кожен із цих закладів, розташованих по всій території України, вже припинив свою профільну діяльність. Утримувати закриті установи, які не виконують своєї функції, є невигідним для держави, оскільки це мільйони гривень видатків щороку», – зазначила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

У Міністерстві юстиції наголошують: гроші, отримані за продаж «законсервованих» виправних установ, дозволять побудувати виправні центри за європейським зразком. 

У 2020 році було закрито 12 установ. Про це розповів, підбиваючи підсумки минулого року, міністр юстиції Денис Малюська. Але до активної фази «Великого розпродажу в’язниць» торік перейти не вдалося. «На заваді стали численні бюрократичні перешкоди. Але врешті-решт із затвердженням державного бюджету на 2021 рік з’явилося світло у кінці тунелю: його нормами передбачено, що доходи від приватизації в’язниць будуть розподілятися за пропорцією 70/30 (70% – у спецфонд та, відповідно, на нове будівництво, 30% – у загальні доходи бюджету). Це хоч і трохи затягує строки, але все-одно надає нам змогу врешті-решт продавати в’язниці у межах процедури малої приватизації», – сказав він.

За словами міністра, у 2021-му будуть приватизовані щонайменше чотири в’язниці.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися