MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Цькування за веселкову маску і відмову від участі в богослужінні

10.02.2021   
ХПГ-інформ
Громадська організація «Традиція і порядок» вимагала від Кременчуцької міської ради «звільнення» депутатки Лариси Гориславець. За «маніпуляції на релігійних й освітніх питаннях, пропаганді та підтримці української ЛГБТ-спільноти».

Представники консервативного руху «Традиція і порядок» вимагали від Кременчуцької міської ради «звільнення» депутатки Лариси Гориславець. Про це йдеться в повідомленні на сайті соціального проекту «Жінки – це 50% успіху України». Поборники традиційних цінностей закидають Ларисі Гориславець «маніпуляції на релігійних і освітніх питаннях, пропаганді та підтримці української ЛГБТ-спільноти», а також звинувачують у «деструктивному впливі на суспільство».

Як стало відомо, наприкінці січня біля Кременчуцької міської ради відбувся пікет «Гориславець – на вихід». Представникам консервативного руху не сподобалося, що Лариса Гориславець прийшла на засідання міськради у веселковій масці та відмовилася брати участь у богослужінні та отриманні Біблії у стінах міськради. 

Судячи з посту на фейсбук-сторінці «Традиції і порядку», протестувальники кинули веселковий прапор під ноги депутатам як «перевірку на доброчесність». 

«Я свідомо вдягнула цю маску на сесію міськради. Напередодні почула, що в мерії будуть благословляти депутатів та вручати їм Біблії. У мене це викликало несприйняття з кількох причин. По-перше, як депутатка я є представницею інтересів різних конфесій та атеїстів; по-друге, Україна є світською державою; по-третє, чого раптом зі мною і наді мною щось будуть робити (благословіння) без моєї згоди? Я подумала: якщо хтось хоче демонструвати у міськраді свої погляди-переконання, то і я теж маю продемонструвати свої. Я є тренеркою з прав людини та ЛГБТ-дружньою персоною, на початку грудня брала участь в укр-німецькому проекті про ЛГБТ від Gender Z (від них і маска)», – наводить сайт 50vidsotkiv.org.ua слова Лариса Гориславець.

Лариса Гориславець – журналістка-розслідувачка, пише про корупцію на місцевому рівні. В 2020 році стала депутаткою Кременчуцької міської ради. 


Праворадикальна організація «Традиція і порядок» відома своєю активною гомофобською позицією. Так, у травні 2019 року представники організації намагалися зірвати спільний захід харківської ЛГБТ-спільноти та Freedom House.

Крім того, члени консервативного руху вчинили спробу зірвати лекцію голови Мистецького об’єднання «Остання Барикада» Олеся Донія «Толерантність як одна зі складових модерної національної української ідеї». Донія облили зеленкою.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися