MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

12 років – за «шпигунство на користь України»

12.02.2021   
ХПГ-інформ
Такий вирок виніс 5 лютого так званий суд «ЛНР» щодо молодого хлопця, випускника Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля.

Такий вирок виніс 5 лютого так званий суд «ЛНР» щодо молодого хлопця, випускника Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля. Про це повідомляє Медійна ініціатива за права людини. Незаконні збройні формування затримали Дмитра Оробія 16 червня 2020 року. Відтоді рідні його не бачили.

Дмитро вступив на факультет політології та міжнародних відносин Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля у 2014 році, коли війна вже почалася. Спочатку навчався дистанційно, а потім поїхав до Сєвєродонецька. На третьому і четвертому курсах проходив практику у відділі по роботі з населенням Луганської обласної військово-цивільній адміністрації.

«Діма завжди активний, брав участь у різних заходах, виставках як волонтер. Потім почав працювати у пейнтбольному клубі», – цитує Медійна ініціатива за права людини слова його друзів.

Але після випуску з університету Дмитро так і не зміг працевлаштуватися у Сєвєродонецьку, тому повернувся додому, в окупований Алчевськ, де жили його рідні. Працював продавцем. За якийсь час влаштувався діловодом на місцеве підприємство. У перший же робочий день його і затримали. При чому ані рідні, ані друзі не знали, куди він зник, аж допоки до нього додому не прийшли з обшуком. Так стало відомо, що Дмитро перебуває у так званому Міністерстві держбезпеки ЛНР. Хлопця звинуватили в тому, що його буцімто завербувала СБУ. Саме тому, мовляв, він і влаштувався на алчевське підприємство – щоб шпигувати.

«У вересні рідним подзвонив „адвокат“ та повідомив: „Був завербований СБУ, намагався впровадитися у ‘владу’, а отже вчинив ‘держзраду’ – буде заґратований“. До СІЗО Оробія перевели у грудні 2020-го, тоді ж „справу“ передали до „верховного суду“. Так званий судовий процес був закритий. 5 лютого 2021 року „суд“ виніс „вирок“ – 12 років позбавлення волі», – йдеться в повідомленні Медійної ініціативи за права людини.


За словами уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісової, станом на 11 грудня 2020 року на тимчасово окупованих територіях Донбасу в полоні перебувало 251 громадянин України.

Ми писали про Григорія Сінченка, якого вперше було затримано 2 грудня 2016 року за обвинуваченням у партизанській діяльності, незаконному зберіганні зброї, підриві вежі оператора мобільного зв’язку. У грудні 2017 року Григорій був переданий на контрольовану українським урядом територію під час обміну полоненими. Після звільнення Григорій вирішив повернутися на окуповану територію, щоб помститися катам, але в жовтні 2019 року так звані спецслужби «ДНР» заарештували Григорія вдруге. Про його долю нічого не було відомо.

У травні цього року Сінченко утік з полону. Поліція самопроголошеної республіки оголосила Сінченка в розшук «за скоєння тяжкого злочину». Наприкінці червня його знову заарештували.

5 листопада 2017 року представники так званої ДНР затримали на пункті пропуску «Оленівка» співробітницю Благодійного Фонду «Світанок». Під час обшуку в неї знайшли препарат для антиретровірусної терапії та пігулки бупренорфіну гідрохлориду і звинуватили у контрабанді наркотичних речовин.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися