MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Білорусь: Протягом доби затримано 106 людей

15.02.2021   
ХПГ-інформ
Зокрема, затримували на концерті, який МВС назвала «несанкціонованим заходом активістів деструктивних телеграм-каналів», а також лижників, названих «псевдоспортсменами».

Акції протесту проти фальсифікації президентських виборів та насилля силовиків тривають. 14 лютого в Мінську та інших населених пунктах країни відбувалися локальні марші та акції солідарності, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода. Репресії влади проти мирних протестувальників не припиняються – протягом доби силовики затримали щонайменше 106 людей.

Акція солідарности 14 лютого у Гродні (фото анонімного автора)


Як передає Свобода, основні затримання відбулися в Мінській області – під Смолевичами, Молодечном та в Солігорську.

Суботнім вечором 13 лютого ОМОН припинив концерт гурту «Розбите серце пацана», який проходив на турбазі «Вогник» неподалік Смолевичів. У своєму повідомленні під назвою «Алкоголь, наркотики, діти?..» пресслужба МВС Білорусі назвала концерт «несанкціонованим масовим заходом» «активістів деструктивних телеграм-каналів».

«Вчора співробітники міліції припинили несанкціонований масовий захід з використанням бчб-символіки: під виглядом музичної вечірки на оздоровчій базі біля Смолевичів зібралися активісти деструктивних телеграм-каналів», – написала прессекретарка у телеграмі.

Усього затримали 68 осіб, у тому числі неповнолітніх. Після складання протоколів частину затриманих відпустили. Також повідомлено, що стосовно батьків затриманих підлітків «проводиться перевірка за фактом невиконання ними обов’язків з виховання дітей».

У неділю, 14 лютого, під Молодечном міліція затримала 19 лижників – 11 жінок і 8 чоловіків. Своє повідомлення пресслужба МВС назвала «Псевдоспортсмени затримані».

«Співробітники міліції, що прибули на місце, з’ясували, що там під виглядом катання на лижах зібралася група близько 20 людей і влаштувала несанкціонований мітинг з використанням бчб-символіки. (…) У ході особистого догляду у „лижників“ виявлені відповідні прапори та розтяжки, балончик з фарбою червоного кольору, димова шашка, біло-червоно-білі парасольки, інша протестна атрибутика», – мовиться в повідомленні.

Також у неділю в Солігорську ОМОН затримав 19 людей, які зібралися на традиційну прогулянку в парку Чотирьох стихій, повідомляє Радіо Свобода.


Нагадаємо, 9 серпня 2020 року, після закінчення голосування на президентських виборах, у Білорусі розпочалися масові протести – люди були незадоволені нечесною виборчою кампанією. Повідомлялося про масові фальсифікації, деякі люди не могли проголосувати, бо через рекордну явку виборців на багатьох виборчих дільницях не вистачало бюлетенів.

Офіційно було оголошено, що на виборах переміг Олександр Лукашенко, який керує державою 25 років. Жодні вибори президента (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року) не визнані вільними та справедливими на міжнародному рівні.

Кандидатка у президенти Світлана Тихоновська, за даними незалежних екзитполів, а також чесних учасників виборчих комісій, на багатьох дільницях перемогла Лукашенка. Під час виборчої кампанії Тихоновська отримала широку підтримку, збираючи багатотисячні мітинги, яких Білорусь не бачила протягом багатьох років. Проте після виборів під тиском Тихоновська була вимушена залишити Білорусь.

У серпні була створена Координаційна рада – громадське об’єднання, засноване для подолання політичної кризи та забезпечення злагоди у суспільстві, а також для захисту суверенітету й незалежности Білорусі. Члени ради зазнають репресій з боку білоруської влади: тиск, примусове видворення за межі країни, тримання під вартою.


Читайте також:

• Ольгерд Бахаревич. Останнє слово дитинства. Фашизм як спогад

• Валерій Карбалевич. Білорусь може перетворитися на один великий концтабір. Що чекає країну у випадку поразки протестів


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися