MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Вирок Юрію Дмитрієву касаційний суд залишив без змін

16.02.2021   
ХПГ-інформ
Голову карельського «Меморіялу» засуджено до 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Захист звертатиметься зі скаргою до Верховного суду Російської Федерації.

Касаційний суд залишив без змін вирок Верховного суду Карелії голові карельського відділення «Меморіялу» історику Юрію Дмитрієву, якого засуджено до 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за обвинуваченням «у скоєнні насильницьких дій сексуального характеру стосовно неповнолітнього». Про це повідомила російська «Новая газета».

«Усе це обвинувачення необґрунтоване, штучно вигадане. Спробуємо, що Верховний суд Російської Федерації скаже, у нього повноважень більше. Будемо скаржитися туди. Оскаржувати», – цитує видання адвоката Віктора Ануфрієва.

Нагадаємо, Петрозаводський міський суд 24 листопада 2020 року розпочав вже числом третій (!) судовий процес за одними й тими ж обвинуваченнями проти голови карельського «Меморіялу». Суд вже двічі визнав Юрія Дмитрієва невинним у виготовленні дитячої порнографії та скоєнні розпусних дій щодо неповнолітньої прийомної дочки. За статтею про незаконне зберігання зброї він визнаний винним у 2018 році, а у 2020 році виправданий. У першому (квітень 2018 року) та другому (липень 2020 року) процесах вироки міського суду були скасовані на стадії апеляції та відправлені на перегляд.

За обвинуваченням у «скоєнні насильницьких дій сексуального характеру щодо неповнолітньої» в липні 2020 року Юрія Дмитрієва визнано винним і засуджено до позбавлення волі строком на 3,5 роки (з яких більш ніж три роки він вже відбув у режимі попереднього ув’язнення). У вересні 2020 року Верховний суд республіки Карелія змінив покарання на 13 років у колонії суворого режиму, вирок набув чинности.

Юрій Дмитрієв подав касаційну скаргу на вирок, ухвалений Верховним судом Карелії. Суд прийняв скаргу з третього разу.

24 грудня 2020 року Петрозаводський міський суд відклав розгляд справи на невизначений термін у зв’язку з передачею її на розгляд до Третього касаційного суду загальної юрисдикції в Санкт-Петербурзі.


Голова карельського відділення ПЦ «Меморіал» Юрій Дмитрієв з 1990-х років займається дослідженнями репресій у Карелії, у тому числі пошуками місць розстрілів і поховань. За його активної участі в 1997 році знайдено одне з найбільших поховань на північному заході Росії – в урочищі Сандармох. Протягом багатьох років Дмитрієв займається його меморіялізацією й організацією днів пам’яти. Він – укладач книг пам’яти «Поминальні списки Карелії», «Місце розстрілу Сандармох». Навесні 2017 року видано ще дві підготовлені Дмитрієвим книги – «Червоний бор» і «Їх пам’ятає Батьківщина».

Минулого року Юрій Дмитрієв став лауреатом франко-німецької премії «За права людини і верховенство права», яка вручається за внесок у захист та просування прав людини у своїй країні та на міжнародному рівні.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися