MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Кількість українських політв’язнів у Росії та Криму збільшується – ДенісоваКрим: З 2014 року до російського війська призвано 28 тисяч жителів півостроваРФ: Трьох кримчан засудили до тривалих строків позбавлення воліРФ: оголошено вирок кримським татарам – фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»Крим: Підконтрольний Кремлю суд заарештував затриманих напередодні кримських татарКрим: Затримано трьох кримських татарКрим: Підконтрольний Кремлю суд засудив чоловіка до 10,5 років колоніїКрим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)Фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» – політв’язніКрим останніми днями (14.02.–19.02.2018)Крим останніми днями (07.02–13.02.2018)Крим останніми днями (31.01.–06.02.2018)Крим останніми днями (24.01.–30.01.2018)У Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар (ОНОВЛЕНО)Володимирові Балуху не надають медичної допомогиКрим: Суд арештував мусульман, затриманих 17 лютогоРФ: Раїм Айвазов розповів у суді про тортури з боку ФСБ

Крим: Обшуки в домах мусульман і нові затримання

17.02.2021   
ХПГ-інформ
Під час проведення слідчих дій силовики заявили родичам затриманих, що тим інкримінується «організація діяльности терористичної організації та участь у діяльності такої організації».

Сьогодні, 17 лютого, рано-вранці в кількох районах окупованого Криму російські силовики провели хатні труси в мусульман, повідомляє сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Повідомлено, що обшуки відбулися в Абдулборі Махамадамінова в Совєтському районі, Азамата Еюпова в Білогорську, Тимура Ялкабова, Ленура Сейдаметова – у Сімферополі, Ернеста Ібрагімова, Олега Федорова – у Бахчисараї, Яшара Шихаметова в Севастополі.

Повідомлено також, що під час обшуків вилучалися українські паспорти.

Під час проведення слідчих дій силовики заявили родичам затриманих, що тим інкримінується стаття 205.5 КК РФ – організація діяльности терористичної організації та участь у діяльності такої організації.

Як повідомляє «Кримська солідарність», Ернест Ібрагімов є активістом проєкту для дітей політв’язнів «Кримське дитинство». У 2017 році щодо нього була порушена адміністративна справа. Батько чотирьох дітей, подружжя очікує на п’ятого.

Азамат Еюпов – учасник протестної акції кримських татар на Красній площі в Москві в липні 2019 року, постійно відвідує відкриті судові засідання у справах кримських мусульман.

Адвокатка Ліля Гемеджі зазначає, що всі затримані брали участь у мирних акціях на підтримку своїх співвітчизників.

«Усі вони були учасниками тих мирних акцій, що проходили під судами. Вони виходили для того, щоб підтримати своїх співвітчизників, брали участь в організації різноманітних свят, заходів, які проходять у Криму. І така активність не могла залишитися непоміченою», – каже адвокатка.

Вона повідомила, що всіх затриманих доставили в управління ФСБ Росії у Криму.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися