MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Три гуртожитки замість модульного містечка

19.02.2021   
ХПГ-інформ
Харківська міськрада обіцяє побудувати на місці модульного містечка три гуртожитки для вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей.

Харківська міськрада обіцяє побудувати на місці модульного містечка три гуртожитки для  вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей.

Про це 18 лютого заявив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов: «Свого часу разом з німецькою компанією „GIZ“ ми першими в Україні побудували модульне містечко для переселенців, але воно було розраховане на п'ять років. На жаль, конструкція приходить у непридатність, і нам потрібно створити для людей комфортні умови». Він зазначив, що на території модульного містечка планується побудувати гуртожитки на умовах співфінансування – 30% суми буде виділено з міського бюджету, решта – з державного.

Жителі модульного містечка скаржаться на високі тарифи, адже їм доводиться використовувати в побуті тільки електричні прилади. Тому нові гуртожитки пропонують обладнати автономними газовими котельнями.

Перше транзитне модульне містечко для переселенців було відкрите в Харкові 22 січня 2015 року. Тоді у тимчасовому житлі мали оселитися 383 людини, серед яких – 203 дитини. Зараз в містечку живуть 196 осіб, зокрема 78 дітей і 27 людей з інвалідністю. Багато сімей отримують соціальну допомогу і не можуть орендувати або придбати житло, навіть беручи участь у міській житловій програмі. За ці роки в містечку народилося 30 дітей.


Питання утримання та реконструкції транзитних містечок модульного типу залишається невирішеним. В таких містечках наразі мешкають близько чотирьох тисяч осіб.

Свого часу уряд запровадив державну програму «Доступне житло», яка передбачає відшкодування державою 50% вартості будівництва або придбання житла. За даними Омбудсмана Людмили Денісової, станом на 1 травня 2020 року кількість зареєстрованих заяв для отримання державної підтримки за цією програмою становила близько 16 тисяч. З них більше 10 тисяч – це саме ВПО. Втім, навіть половина вартості житла для багатьох родин є непідйомною. Саме через це багато переселенців навіть не намагаються взяти участь у програмі. А деякі подають заяви про участь, отримують позитивне рішення, але через відсутність коштів так і не наважуються на придбання житла.

В Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини презентували спеціальну доповідь «Реалізація права внутрішньо переміщених осіб на житло». Згідно з документом, держава допомогла отримати житло лише одному відсотку з полутора мільйонів ВПО. При цьому потребують такої допомоги 70% переселенців.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися