MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сьогодні – шоста річниця теракту в Харкові

22.02.2021   
ХПГ-інформ
Шість років тому, 22 лютого 2015 року, біля Палацу спорту в Харкові стався вибух. В цей час тут проходив Марш єдності. Загинуло четверо людей, серед них – п’ятнадцятирічний Данило Дідик.

Шість років тому, 22 лютого 2015 року, біля Палацу спорту в Харкові стався вибух. В цей час тут проходив Марш єдності. Загинуло четверо людей: правоохоронець Вадим Рибальченко та троє учасників акції – п’ятнадцятирічний Данило Дідик, Микола Мельничук та Ігор Толмачов.

Фото: 24tv.ua


Хода почалася біля Палацу спорту. Колона рушила в напрямку майдану Свободи. Вибух пролунав о 13:20, коли люди пройшли 100 метрів. Як заявили в СБУ, вибухівка в поліетиленовому пакеті була напередодні прикопана в снігу біля проїжджої частини тодішнього проспекту Маршала Жукова. Повідомлялося, що потужність вибуху дорівнювала 2 кг у тротиловому еквіваленті.

Фото: Укрінформ


Підозрюваних в організації теракту затримали того ж дня. Ними виявилися члени підпільного терористичного угрупування «Харківські партизани». Вже у квітні прокуратура Харківської області направила до Фрунзенського районного суду Харкова обвинувальний акт стосовно Віктора Тетюцького, Володимира Дворнікова та Сергія Башликова. 28 грудня 2019 року їх було визнано винними у теракті. Суд призначив покарання у вигляді довічного ув’язнення, але змінив запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов'язання. Наступного ж дня під час «взаємного звільнення утримуваних осіб» терористів передали на території, непідконтрольні уряду України.

25 вересня минулого року Харківський апеляційний суд задовольнив клопотання прокурора про оголошення в розшук обвинувачених у справі про теракт біля Палацу спорту. «В рішенні суду було передбачено, що вони повинні повідомляти суд та органи досудового слідства про зміну свого перебування. Вони не зробили цього першого обов'язку, не повідомили ні суд, ні прокуратуру, в судове засідання не з’явилися. Про те, що це судове засідання відбудеться, вони були повідомлені, це підтверджується тим, що вони подали клопотання про перенесення розгляду сьогоднішнього провадження, тобто рішення суду законне, обґрунтоване», – заявив тоді представник потерпілих Олег Головков.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися